Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alkohol vagy a marihuana...

Az alkohol vagy a marihuana egészségesebb hosszútávon?

Figyelt kérdés

Vagy inkább úgy kérdezem melyik kevésbe káros?


Mondjuk napi 1 üveg sör/bor vagy napi 1 gramm marihuana.


Ne olyat írjunk ami 1 millóból 1x előfordulhat, általánosságban kérdezem.



2020. jan. 25. 03:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
Látom, észbe kaptál s gyorsan átfogalmaztad a kérdésed, mert mindkettő hosszú távon egêszségtelen, a marihúnalja meg különösen veszélyes.
2020. jan. 25. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
#2 Alkohol veszélyes.
2020. jan. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
#1
2020. jan. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Bocsesz. Be vagyok rúgva és nem tudok rendesen írni.
2020. jan. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az alkohol szigorúbb börtönőr, a marihuánáért elkaphatják a fogyasztóját.

Ilyen kis mennyiségben egyik sem fog valami gyorsan látható eredményt végezni senkin.

2020. jan. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Alkohol károsabb, jóval. Máj cirrózis, felpuffadt arc, hulló fogak, delirium tremens. Ilyenek fűnél hallomásból sem.
2020. jan. 26. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Utolso vagyok, azt hozzátennèm hogy könnyebb rászokni a fűre SZERINTEM
2020. jan. 26. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%
A napi 1 üveg sör még senkit sem juttatott a detoxba. A fűre könnyebb rászokni.
2020. jan. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ne gondolkodj általánosságban, minden egyes ember külön világban él. Felesleges kategorizálni, túl fárasztó meló és nem tesz jót a szervezetednek.
2020. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

Szia.


Igazság szerint az alkoholra könnyebb rá szokni, mint a fűre.


Tudom, mert mind a kettőt csináltam. Illetve sörözni most is szoktam hébe-hóba, amikor a pénztárcám engedi, illetve olyan kedv/alkalom van. Sokkal fontosabb dolgokra is kell a pénz.


Igazából mind a kettő egészségtelen. Bárki bármit mond. A fűnek kis mennyiségtől még ha valaki "sűrűn, rendszeresen" (heti 2-3 alkalommal elszív egy spanglit) tolja, attól éppen nem lesz baja.


Lehetne most itt vitatkozni a Cannabis-ról is egyébként. Az tény, hogy az még nem ölt meg senkit, és bizonyítottan egészséges is. Ezt én is tudom.


De manapság már a herbált, varázsdohányt a marihuánát is fűnek hívják. Kinek mi igazából.


Én mindig az "Indica"-t szívtam. Természetes, "rendes" fű. Nem szintetikus szar mint az eki vagy a speed.


Na már most az ember könnyebben hozzá szokik az alkoholhoz egy bizonyos idő után, mint a drogokhoz, például a fű. (Az alkohol is drog.)


De a fűt tekintve sokkal hamarabb feledésbe merül a hatása. Ha az ember fokozatosan fogyassza akár tiszta zöldként akár dohánnyal betekerve és úgy szívva, akkor simán kivitelezhető az az időtartam amíg hat, mint a piánál.


Csak hát a fű drágább, mint a pia.


Én azt vettem észre magamon mikor csináltam, hogy pár alkalmat leszámítva, mikor elszívtam egy spanglit és utána mikor jöttem le róla, nem kell azonnal hozzá nyúlnom, magyarul rögtön tekerni még egy cigit.


Az érzés itt is meg van, hogy az ember nem akarja, hogy elmúljon, csak úgy mint ha az ember be van rúgva, vagy inkább csak szinten akarja tartani az érzést, a jó kedvet.


De mikor én is ittas voltam, akkor jobban szerettem volna magamat ott tartani azon a szinten tovább, mint a fűnél. El szívod, jól esik, el vagy, utána kész.


A legtöbben így voltunk/vagyunk ezzel a dologgal ismerősi körökből a mai napig. Van aki még mindig tolja, én már nem bő fél éve. Akkor szívtam el egy fél cigit egy ismerősömmel. De ennyi.


Nyilván, nem mondom hogy nem esne jól, mert egy jó Indica-t még most is elszívnék, de inkább nem. :D


Csak a kérdésre válaszolva, az alkohol hamarabb, gyorsabban függővé tesz, mint a fű.


DE! A FŰTŐL IS FÜGGŐVÉ LEHET VÁLNI! Mentális és Fizikai hozzáállás kérdése ez is egyébként elsősorban.


Szép napot!

2020. jan. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!