Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti összejönnétek mentális...

Ti összejönnétek mentális beteggel?

Figyelt kérdés
Pl skizofrén, borderline, nárcisztikus stb...

2020. jan. 26. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Nárcisztikusokkal,pszichopatákkal mindenki összejön. Már nincs is benne a Pszichiátriai könyvben.
2020. jan. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha tudék róla, akkor nem.
2020. jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az összejövés egy dolog...

De mi van, ha ráismerve a kibírhatatlan / vállalhatlan dolgokra, azonnal odébbáll...?

2020. jan. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A felsoroltakkal nem, ha tudok róla. Vagy összejönnék, de nem maradnék vele sokáig. És olyan is sok van, hogy hivatalosan nem beteg, de mégis kibírhatatlan.
2020. jan. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

A mentális beteg emberek is tudnak teljes életet élni, ha tesznek ellene. Eljárnak terápiára, bizonyos betegségek esetén (pl. tipikusan skizofrénia) szedik a gyógyszereiket.

Sok mentális betegségből meg is lehet gyógyulni segítséggel.

Nem az alapján ítélkeznék, hogy milyen mentális betegsége van, hanem az alapján amilyennek ismerem, amennyit ő is belerak a kapcsolatunkba, illetve, hogy jól érzem-e magamat vele, mellette.

A válaszom röviden így az, hogy igen, összejönnék.

2020. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, mert nekem is minden bajom van, és az már sok, ha mindketten zakkantak.
2020. jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ismerd meg.

Nárcisztikus sak az önértékelésed rombolná. Ezért is nem tart sokáig bármilyen kapcsolatuk. Persze itt is van enyhébb tipus.

Skizofrén személy gyógyszeres kezelés mellett TELJES életet élhet. Szóval nincs akadály számukra.

Borderline viszont nehéz eset.Ha gyógyszeres kezelést elfogadja és pszichológushoz is jár, akkor megvan az esélye, hogy egy normálishoz közelítő életet éljen. De temérdek pénz kell ahhoz, hogy kezeltesse magát egy borderline, főleg ha specifkusan erre a személyiségzavarra létrehozott terápiára akarna járni.

Ha egy enyhébb BPD, akkor könnyebb a dolog.

2020. jan. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Pont ez a bajom. Ezen van a hangsúly. "normálishoz közeli élet". Sosem tapasztalhatod meg az igazi boldogságot ami neked is jár. Örökké megvagy fosztva tőle és ezzel szembe kell nézned, hogy bármennyit teszel is le az asztalra, nem fog megterulni. És ezzel a tudattal élni szinte elfogadhatatlan és nem vetem el azt az embert, aki inkább megoli magát. Mert ki akarna minden energiáját beleadni valamibe és éveket küzdeni és egy rahedli pénzt kifizetni valamire ami aztán nem terül meg és azt mondják neki, hát sajnos egy fokkal lesz csak jobb. Meg akkor ja nagy erő kell hozzá ha a végén tényleg teljesen meggyógyul és végre olyan élete lehet amiert végig küzdött. De ehelyett érje be a morzsakkal. Hát ennél nincs elkeseritobb, tele vagyok tehetetlen duhvel, hívő vagyok de gyűlölöm Istent emiatt, hogy itt szórakozik velem. Elvileg mindenkire annyi terhet biz amennyit elbir de ez is egy hazugság mert akkor nem lenne annyi öngyilkos. Akkor nem jelezne annyifelekeppen a szervezet, hogy nem bírja. Hazugság minden. Nem bírom ezt az igazságtalanságot és elfogadni sem akarom. Jó ember vagyok, mindenkinek segítek és nem ezt érdemlem hogy így éljek. És nem akarom előre úgy látni az életem hogy egy szenvedés. Nem bírom tovább, nem. Úgy sem akarom látni hogy egy fokkal jobb. Nem ezt érdemlem. Akkor inkább nem kell az életem.
2020. jan. 26. 23:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Soha, ettol az egytol irtozom. Egyszer az eletben BOVEN eleg volt megtapasztalni. Inkabb apolnek egy rakos/daganatos/aids-es embert, de szellemileg legyen ep.
2020. febr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo! Az utolso kommentedre reagalva: ne legyel ilyen elkeseredett. Minden zsaknak van foltja. Biztos van olyan, akivel pont kiegeszititek egymast.
2020. febr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!