Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Scippa antidepresszánst...

Scippa antidepresszánst kaptam erős szorongásra és depresszióra.10 mg/reggel kell szednem .4. napja szedem azóta sokkal erősebb a szorongásom és még depressziósabb lettem. Ez mennyire gáz, hogy még rosszabbul vagyok amióta szedem a gyógyszert?

Figyelt kérdés
szorongás,pánik,depresszió,scippa

2020. jan. 26. 18:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Próbálj minél előbb beszélni az orvosoddal, ő meg fogja tudni mondani hogy mi legyen.
2020. jan. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Párom is ezt szedi, elősször ő is rosszabbul volt(2-3 hétig) az orvos figyelmeztette,hogy előfordulhat ilyen. Azóta nincsenek gondjai, más mellélhatás nem volt.
2020. jan. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A kezdeti 2-3 hétben felerősödik a szorongás meg a többi amíg hozzá nem szoksz az antidepihez.Kitartás utána megszűnik majd.

Egyébként azért kell az első héten felezni a tablettát,de gondolom ezt az orvos is elmondta neked

2020. jan. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt szedem sajnos az első pár hét ilyen de utána sokkal jobb lesz. Nyugtatót nem kaptál mellé? Én 1 hétig szedtem hozzá a nyugtatót orvos javaslatára és úgy elviselhetőbb volt.
2020. jan. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kaptam nyugtatót mellé ,de még így is felerősíti a tüneteket . Remélem 2-3 hét múlva már érezhető lesz a pozitív hatása is gyógyszernek .
2020. jan. 27. 16:48
 6/12 bx69 válasza:
Egy éve hagytam abba a scippát, amit másfél évig szedtem. Oka házassági válság, válás volt. Depressziós voltam, enyhe pánik rohamokkal. Nekem segített túlélni. Kicsit változtam is tőle, barátságosabb, határozottabb lettem. Nem volt gond a leszokással, bár néha hiányzik az a kicsit feldobott állapot, amit a gyógyszer okozott.
2020. febr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Én is most kezdtem el szedni egy hete. Holnap lesz az első amikor egy egész szemet kell bevennem. Régebben szedtem citalopramot, na attól voltam nagyon rosszul, abba is hagytam. Most is érzek mellekhatast, de a Scippa sokkal jobb már most.
2020. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok, én 10 napja szedem, fokozatosan emelve az adagot (10 mg a cél). Ismeretlen eredetű szorongásra kaptam. Soha semmi ilyesmit nem szedtem... Másfél év küzdelem (sport,tudatos életmód stb...) után szántam rá magam. Tartok a mellékhatásoktól. Tegnap óta jöttek elő fura tünetek (bizonytalanság érzés, hülye gondolatok, kedvetlenség...). Izgatottan várom a kedvező hatását. Ki hogy van azóta?
2020. febr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok, én is nagyon erős szorongàsban/depresszióban szenvedek.. Apukàmmal kezdődött, elvesztette az àllàsàt, nàla is szirongàs,pànikbetegség depresszió alakult ki... Nem mert vissza sem menni dolgozni, főleg a kialavatlansàg miatt. Ő kapott yarocent, 1-2 napon belül elkezdi szedni, csak hivatalos ügyeket kell még intézni, addig nem akartuk. Eddig én tartottam benne a lelket, de mostanra nekem is olyan erős lett a szorongàsom, hogy szinte semmit sem alszom, nem tudok ellazulni. És közben àllàst keresek, mert nekem kell elmennem, most hogy ő ilyen àllapotbsn van, de kezdek én is olyanná kerülni, én is félek màr melót vàllalni, ugyanazért amiért ő is.. Mi lesz így velünk? Úgy érzem, végünk...:(
2020. febr. 27. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

Ne felj, jobb lesz.

En is Scippat szedek, immar masodszorra. Harom napja kezdtem el, az elozo "kurabol" tanulva csak nagyon kevessel, egesz pontosan egynegyed szemmel inditottam. Most brutalisan szorongok, szinte panikrohammal ebredek, amin egesz nap rajta is maradok, az etvagyam nagyon alacsony, hanyingerem van, szorit a mellkasom, nagyon ver a szivem, felebredek ejszakankent. Persze mindez nem valami jo erzes, de legalabb a mindennapi kotelezettsegeimet el tudom latni - amikor tavaly egy egesz szemmel inditottam, felallni sem tudtam egesz nap es tenylegesen hanytam is.

Nyugalom: a mellekhatasok nyom nelkul el fognak mulni 1-3 heten belul, tehat ebben a szakaszban semmikepp sem szabad felhagyni a gyogyszerszedessel, akarmilyen pokoli is. Nem ajanlom, hogy 10mg-mal indits, mert attol olyan erovel vaghatnak mellbe a mellekhatasok, hogy megremulsz es abbahagyod a gyogyszert. Sokkal kimeletesebb, ha masfel-ket hetig felezed a tablettat es egyelore csak 5mg-ot veszel be minden nap.

En egyreszt emiatt kezdtem most negyed tablettaval (5mg fele), masreszt azert, mert szeretnem kitapasztalni, mi a legkisebb olyan dozis, ami mar tunetmentesseget ad, de a hosszutavon zavaro mellekhatasok (csokkent libido, mas szexualis zavarok, almossag) csak kezelheto mertekben vagy egyaltalan nem lepnek fel. 2,5 mg-mal a szexualitas priman mukodik a harmadik napon is, 10mg-mal viszont mar a legelso nap problemak voltak vele, amik anno enyhultek ugyan, de vegigkisertek azt a 8 honapot, amig szedtem. Nem szukseges 10 mg-mot szedni, ha a pozitiv hatas mar alacsonyabb dozisnal is jelentkezik.

Nekem most az a celom, hogy maximum 5mg-ot szedjek hosszutavon is. Tudom, hogy segiteni es stabilizalni fog; a multkor is bekovetkezett, es ezuttal is igy lesz. Ezert nem szabad abbahagynom most, a kritikus napokban a gyogyszerszedest, akarmilyen rossz, tehat szivbol tanacsolom, hogy te se tedd, de az adagot csokkentsd.

Fontos: ha a szorongastol vagy a hanyingertol nincs etvagyad, akkor is enned es innod KELL. Ha nem teszed, akkor az alacsony vercukorszint fokozni fogja a tuneteidet, es ilyenkor az embernek nem hianyzik egy ajulas. Vajas kenyer, fuszerezetlen csirke, zoldseg, gyumolcs, keksz. Melle huvos viz, gyumolcsle, kola.

Kitartast es sok szerencset kivanok. :)

2020. febr. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!