Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezhet extrém mértékben...

Létezhet extrém mértékben kockázatkerülő pszichopata/szociopata?

Figyelt kérdés

Olyan, akire illik a jellemzés nagy része, ugyanakkor a pénzzel sokkal megfontoltabban bánik, mint bármilyen "normális" ember, aki egyik napról a másikra él és sokszor tele van kölcsönökkel, hitelekkel, illetve szexuálisan is megfontoltabban védekezik, mint sok tipikus bulizós.


És a kockázatkerülése miatt kívülről mindenki szemében egy melegszívű, visszahúzódó kis jelentéktelen senkinek van tartva?



2020. jan. 27. 01:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy pszichopata vagy. Nem múlik, úgy tudom.
2020. jan. 27. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor mi vagyok? Morális iránytűm van ugyan, de ez is hideg kognitivitással működik. Az emberek életét nem tartom többre, mint a szúnyogét. Személyes értékrend alapján kategorizálok, emiatt jobban megrendít például Stephen Hawking halála - pedig nem is ismertem - mint egy közeli rokonomé, aki esetében akár egy enyhe mosoly is elhagyja az arcom, nem azért, mert kívántam volna a halálát, hanem mert konstatálom, hogy egy alkoholista, erősdohányos ember kimúlt és végre történik valami, ami felkavarja az állóvizet (talán a szunnyadó impulzivitás kielégítése?)


Az egész világot egyfajta hangyafarmként szemlélem, mély apátiával és hiába nem érzek késztetést manipulációra, nem azért van, mert sajnálnék bárkit is, hanem mert már nem érdekel semmi. Az sem, hogy GTA-val játsszak, az sem, hogy az életben pezsegjek.


Mint aki beragadt egy nagyon unalmas, ÉLET nevű játékban és nem akarja megnyomni a reset gombot, úgy gondolja, hogy várja a showtime-ot, a korona vírust vagy a harmadik világháborút vagy a migránshullámot és vajon mi sül ki belőle, ne kapkodjuk el a dolgot.


Ezt minek neveznétek klinikai értelemben?

2020. jan. 27. 04:47
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Attól, hogy pszichopata szeretnél lenni még nem vagy az. Sőt főleg azért nem.
2020. jan. 27. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy nevezném hogy tele a tököd az emberiséggel, mint szerintem itt sokan másoknak, állj be a sorba.
2020. jan. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Depis vagy és életunt. Pakold össze a cuccaid egy szép nap és koltozz külföldre, az majd feldob.
2020. jan. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Én gyerekkoromban tartottam itt... Impulzivitásra vágysz? Menj el barlangászni, szervez extrém programokat. Engem ezek dobták fel + a karrierem építése, tanulás azaz egyfogalommal: törtetés az életben.


Nos, rólam meg rengetegen hiszik azt, hogy pszichopata vagyok, a legjobb barátom is. Pedig én nem tartom magam annak, maximum kegyetlennek.


Ne agass magadra unalomból ilyen bélyeget, ettől nem leszel jobb, vagy több.

2020. febr. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
83%
Debresszios, eletkeptelen vagy! Almodozz csak kis fiu. Nem vagy pszichopata, hiaba szeretnel az lenni.
2020. febr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem jár ekkora önreflektivitással ha az lennél, szerintem.
2023. júl. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!