Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok aludni, mert félek....

Nem tudok aludni, mert félek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kérlek ne nézzetek hülyének, 21 éves vagyok, de nem merek egyedül aludni. Folyton rettegek, napok óta alig alszom, reggelig fent vagyok, hogy nappal kelljen aludnom, mert olyankor nem félek. Ilyenkor minden zajra felriadok, minden apró reccsenéstől megijedek, a sötétben meg bepánikolok ezért lámpafénynél merek csak lenni. A munkahelyen direkt délutános és éjszakás műszakot kérek, hogy ne kelljen korán kelnem és ne menjek alvás nélkül munkába. Eddig is nagyon féltem este, de nem kényszerültem rá hosszú idő óta, hogy egyedül legyek. Nem segít semmi, próbáltam tv-vel, zenével aludni.
2020. jan. 29. 01:55
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem segít semmi, valami növényi nyugtatót ajánlanék, vagy gyenge altatót. ( Bár az már vényköteles, és csak akkor ha már nem használ más)
2020. jan. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Először azt kéne magadban tisztázni, hogy mi az, amitől félsz? Aztán elgondolkodni azon, hogy mennyire reális a félelmed. Szerintem ha rájössz arra, hogy alaptalan a félelem, vagy hogy egyáltalán nem reális, akkor elmúlik. Ha pedig valamilyen múltbéli trauma, feldolgozatlan dolog okozza, akkor menj el pszichológushoz. Én a sötétben féltem/félek, úgy igyekszem leküzdeni, hogy igenis kimegyek pl. éjjel az udvarra (magam bátorítására kést rakok a zsebembe, ami így leírva fura, de én a betörőktől félek, mert gyerekkoromban betörtek. Pedig most nagyon biztonságos környéken lakunk.) Régen soha nem mentem ki egyedül, de el kell indulni kis lépésekben, hogy leküzdd a félelmed. Eleinte nagyon nehéz, mert az ember persze igyekszik elkerülni a számára félelmetes helyzeteket, de bele kell állni, szembe menni velük, és idővel egyre jobb lesz, mert rájön az ember, hogy na, most is pl. kimentem egyedül, és nem történt semmi rossz.
2020. jan. 29. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A teák segítenek? Gondolok itt nyugtató hatású teakeverékekre
2020. jan. 29. 02:25
 4/10 anonim válasza:
64%

Szia! Tudom, mi a franc? Én ilyenkor fent vagyok?

Igen. (Mindegy, nem ide tartozik)


Én is féltem, egyáltalán nem gáz, ha most is félsz.

Én is csak azt tudom ajánlani amit az elöttem lévő írt. Nyugtató hatású gyógynövényes tea is segíthet.

Ha esetleg iszol koffeint (fekete tea, kávé, stb.) akkor azt délután kettő után hanyagold! Egy délutáni séta, ha van rá alkalmad akkor kondiba járás, gyakran lefáraszt annyira, hogy eltudj aludni.

Ajánlom még azt az illatosítót, amelynek az illata nyugtató, pihentető hatású.

Ha továbbra is félsz, akkor érdemes nyolc körül (vagy korábban) lefeküdni, előbb utóbb megszokja a szervezeted!


Remélem segíthettem!

Jó alvást!

2020. jan. 29. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Még mindig fent vagyok, tudom beteges, de képtelen vagyok elaludni, mindenesetre köszönöm a válaszokat
2020. jan. 29. 04:19
 6/10 anonymousreview60 ***** válasza:
55%
Menj pszichoterápiára! Neked egy teánál komolyabb bajod van.
2020. jan. 29. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Még nem darált be az élet. Én azt várom, hogy fel se keljek, pedig még nem vagyok öreg.
2020. jan. 29. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Légzéstechnikát próbáltál már? Megnyugodni is segít, és el is altat ha jól csinálod.
2020. jan. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem is pszichológussal lenne érdemes átbeszélni ezt, valamint gyakorolni úgy, ahogy egyik hozzászóló bölcsen írta.
2020. jan. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

https://www.youtube.com/watch?v=jJkouI9YJVg


Ezt hallgasd néha :)

Nem újdonság hogy valaki így van éjjel, mert ez nagyon régi zene. :)

De nyáron jobb mert tovább van világos.

A ledes lámpák korában nem hiszem hogy gond ha éjjel nem kapcsolod le. Csinálj hangulatfényeket, több lámpát.

Félelem ellen gondolj egy-két karizmatikus barátodra, karizmatikus emberekre, vagy csinálj valami hasznosat.

Én is mindig kislámpával alszom éjjel, sokan nem alszanak töksötétben, a párom is a félhomályt szereti. Sőt ő legszívesebben mindig úgy aludna hogy megy valami film, de én ki szoktam kapcsolni ha elaludt.

Ja, esetleg skype-olhatsz amerikaiakkal :) Náluk nappal van éjjel.

2020. jan. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!