Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segítsek feldolgozni...

Hogyan segítsek feldolgozni kedvesemnek azt, hogy mérgező szülők mellett nőtt fel?

Figyelt kérdés

Én vagyok a nő, 40 felettiek vagyunk, második kapcsolat.

Kedvesem komoly lelki terheket cipel a mai napig, melyeknek gyökere nyilvánvalóan a szeretet nélküli, lelkileg gyötrő környezet, amiben felnőtt. A lelkileg gyötrő magatartást a mai napig folytatják, ő nem szakította meg velük a kapcsolatot, mert a kötelességtudata erősebb.

Tudom, hogy manapság minden, az átlagnál kicsit is rosszabb szülőket mérgezőnek titulálnak, de a mi esetünkben nem erről van szó. Elég komolyan körüljártam a témát, mire ezt (egyelőre csak magamnak) ki mertem jelenteni, hogy mérgezőek a szülei.

Susan Forward könyvét nem olvastam, nem tudom, a kezébe adjam-e?

Szeretnék neki segíteni, hogy tovább tudjon lépni, mert ez a lelki gyötrés lassan az egészségére is hatással van. Első körben a kapcsolat megszakítása nem biztos, hogy opció,inkább abban szeretném segíteni, hogy lelkileg megerősödjön ehhez a lépéshez.

Köszönöm, ha válaszoltok!



#feldolgozás #Mérgező szülők #gyötrő gyermekkor
2020. jan. 30. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked sajnos nem fog sikerülni, szakember és a párod akarata kell hozzá. Saját tapasztalat. Nekem sikerült, viszont van ismerősöm akinek nem.
2020. jan. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Olvassátok el az Örökölt sors c. zseniális könyvet.
2020. jan. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem, hagyd békén a "kedvesed". A szüleivel való kapcsolata rá és a szüleire tartozik.

Rád a saját szüleiddel való kapcsolatod tartozik.


Az említett könyvekről vegyesek a vélemények szakmai körökben is.

2020. febr. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt szeretnéd, hogy életetek legyen, beszélned kell erről a pároddal. Neki kell odáig eljutnia, hogy lépéseket tesz. Az első a belátás, aztán a pszichológus, végül a kapcsolat teljes lezárása velük, sajnos másként nem megy.


Butaság azt hinni, hogy az ilyen szülők megváltoznak, örökké aláássák a gyerekük életét, mindig, mindenkor, minden esetben, mindenbe beleszólnak. Amíg tudnak, addig agresszióval és bántalmazással zsarolnak. Amikor ez már nem megy, akkor jön a mártírkodás, betegséggel zsarolás. Aztán a pénzzel való zsarolás jön. Irtózatosan nehéz ebből kijönni, pszichológus segítsége nélkül esélytelen, meg se próbáljátok. Az elköltözés szükséges, de alapból kevés. 1000 km-re is lehetsz tőlük, de hiába, ha a fejedben ott van az, hogy "tartozol nekik, el kell kísérned a sírig őket" . Ezt a gondolkodásmódot kell lezárni egy pszichológus segítségével.


Itt a fórumon olvastam a mérgező szülőkkel kapcsolatosan a legjobb mondatot valakitől. Egy mondatban leír mindent fantasztikusan. Valahogy így szólt azt hiszem...


- Ők kire gondolnak? (CSAK Saját magukra)

- Te kire gondolsz? (A szüleimre)

- És rád ki fog gondolni??


Borzasztó ilyen családban élni, aki nem élt benne, az nem tudja, el sem tudja képzelni. Pszichológus segítségével lehet ezt letenni, de ezt a párodnak kell akarnia. Különben a haláláig a szülei foglya marad.

2020. febr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4

Biztos vannak olyan szülők-családok, amiket próbálsz leírni.


DE: Szerintem több kárt okoz és több embernek, hogy divat lett -már a politikai szereplők is hivatkoznak rá- a gondolatolvasás. Hogy különböző alapokon megmondják, hogy a MÁSIK ember mit GONDOL. A legveszélyesebb, amikor a szakértőnek tartott, bizalommal felruházott pszichológus mondja meg a páciens(eknek), hogy mit "gondolnak". Régebben a válások előidézése volt jó biznisz, manapság divat lett a szülő-gyerek-nagyszülő kapcsolatokba való beavatkozás.

Több olyan házaspár ismerősöm van, akik párterápiára járás következményeként váltak el régebben, és idővel rájöttek, hogy manipulálva voltak, hogy "rájöjjenek", hogy nem voltak egymáshoz valók. De amilyen az élet, újra összekerültek. Ez persze egy kisebb közösségben könnyű, de közeli családtagok javasolt messzeköltöztetése után szinte lehetetlen.


A pszichológusoknak érdeke, hogy problémáink legyenek, hiszen abból élnek. És ahova megyünk a fájós dolgaink gyógyítása érdekében, aszerint kapunk tanácsot is. Aki sebészhez megy, hogy fáj a lába, annak műtétet fog javasolni, aki kínai gyógyászhoz, annak akupunktúrát fognak javasolni, a természetgyógyász is mást fog javasolni, stb.

2020. febr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A pszichológus semmit nem mond utolsó. Te magad fogsz rájönni a megoldásra..

Azért remélem nem a bántalmazó szülőket próbálod most védeni az előbbi kommentedben burkoltan.

2020. febr. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6

Igen, hallottam, hogy hogyan dolgoznak.

Csak ott a probléma, hogy kérdést feltenni sokféleképpen lehet, és az se mindegy, hogy mi a kérdés.


De az is lehet, hogy aki hagyja magát megvezetni a bizalmi helyzetben manipulatív szakemberrel, az megérdemli.

2020. febr. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Értem. Arra próbálsz rávilágítani, hogy a pszichológusnak érdekében áll, hogy betegek legyenek az emberek mentálisan.. Ilyen alapon orvoshoz se menj, mert ki tudja? Lehet beteget akar csinálni csak belőled.
2020. febr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves 42%-os, a hagyjam békén köszönöm, de nem opció, mert egy szerető társ nem hagyja a másikat lelki nyomorban vergődni tétlenül, mondván rá tartozik... én vagyok, akivel megbeszéli az érzéseit, legyen az a válaszom, hogy lesz.rom, a te szüleid?

Ha csalódtál egy pszichológusban, az csak a te véleményed, kérlek, ne kezdj itt ellenük kampányolni.


Többieknek köszönöm.

2020. márc. 3. 14:18
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó! Te most tulajdonképpen mit akarsz megmagyarázni ezzel a szánalmas vergődéssel? Szidod a pszichológusokat, hidd el, sok ember az életét köszönheti egy terápiának. Fogást keresel a kérdezőn, meg a pszichológus társadalmon is folyamatosan. De miért? Mit akarsz elérni ezzel? Vagy egyszerűen trollkodsz?
2020. márc. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!