Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van Magyarországon olyan...

Van Magyarországon olyan szakember (akár pszichológus, akár "coach", akár bármi más), aki tényleg nehéz esetként segítene nekem a párkapcsolati életem beindításában?

Figyelt kérdés

30 éves férfiként nagyon komoly elakadásaim vannak ezen a téren, egyszerűen annyira negatív az önképem férfiként, hogy képtelen vagyok egyről a kettőre jutni az ismerkedésben. Semmi "más" gond nincs az életemben, minden egyéb területen teljesen jól teljesítek, de mivel a lelkem mélyén meg vagyok róla győződve, hogy nem vagyok vonzó, ezen a területen képtelen vagyok bármi előrelépésre.

Már jártam több pszichológusnál és "ismerkedési tanácsadónál" is, akik mindig elmondták, hogy nincs velem semmi gond és csak próbálkozni kéne, ergo nem tudtak segíteni egyáltalán (úgy nem tudsz magabiztosan kezdeményezni, ha azt érzed magadról, hogy férfiként értéktelen vagy).

Ezért olyasvalakit keresek, aki egy kifejezetten nehéz esettel is tudna mit kezdeni. Nem baj, ha drága.


2020. febr. 1. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nevet nem tudok, de érdemes lenne pszichoterapeutát keresned. Sejtéseim szerint mélyebb oka van annak, hogy értéktelennek érzed magad, és ezt kellene kideríteni, orvosolni. Sajnos egy sima pszichológusnak az ehhez tartozó eszköztára nincs meg.


Sok sikert!

2020. febr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg a YouTube-on az

- Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez

- Lelki bajok, megoldások

- Mire jó a hipnózis?

című sorozatokat. Először nézd végig a címeket, és amelyiket fontosnak érzed, nézd végig.

2020. febr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tényleg próbálkoznod kéne, mert a videók sem fognak segíteni, sem az ha valaki megmondja mit kéne csinálni, csak arra jó hogy lelket öntsenek beléd. Szerintem inkább azzal van a baj, hogy az összes netes oldal kivan élezve az egyéjszakás ismerkedésre, a másik való életben hol van olyan hely ahol lehet ismerkedni, aki hosszútávú komoly kapcsolatot akar? A diszkós helyek is inkább ilyenek. Ismeretlenül bárhova odamenni valakit megszólítani, nem tudom, szerintem ehhez kell a véletlen helyzet és egy jó humor hogy az illető felfigyeljen a másikra. A legfontosabb a kisugárzás, olyan amivel hatással lehetsz a másikra. Én a helyedben, azt csinálnám, hagynám ezeket a coachokat, egyéb szakembereket. Szerintem csak úgy fogsz tudni tovább lépni ezen az állapoton, hogy realistán állsz hozzá, eldöntöd mit akarsz, mit vársz el a másiktól, mit kell neked ehhez tenned, és hogyan valósítod meg. Végig kéne gondolni miben vagy kevés, és mi az a plusz,amit tenned kéne ahhoz, hogy működjön. Ha belegondolsz bármibe belekezdesz,legalább is nálam az első alkalom nem mindig a sikerről szól. Tanulj a bakikból, hogy következő alkalommal sikerüljön. Ne félj, csak tanulj meg a kudarcokon átlépni.
2020. febr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!