Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valakinek sikerült leküzdenie...

Valakinek sikerült leküzdenie a szociális szorongást?

Figyelt kérdés
Hogyan?

2020. febr. 3. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak enyhíteni, leküzdeni szerintem sosem fogom tudni.
2020. febr. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt tudom leírni ami hacsak időszakosan is, de segített nekem. Terápiára nem volt pénzem, gyógyszert pedig nem akartam szedni. Tehát először is ha van pénzed pszichológusra akkor terápia.

Ha nincs akkor próbálj nem begubózni, hanem mozdulj ki akkor is ha nem akarsz emberek közé menni. Pl ha hívnak valahova ne mond le kifogásokat keresve. Menj olyan emberekkel kikapcsolódáódni akikkel jól érzed magad, hogy kevésbé legyél feszült. Én az önbizalomnövelést is szoktam javasolni sport formájában, hiszen ha én jól érzem magad a bőrömben kevésbé szorongok. A nagyszájú barátaim mellett is jobban feloldódok, nevetünk. Így jöttem rá hogy alapból nem is vagyok rossz társaság, csak a szorongás miatt nem tudok sokszor beszélgetni. Ha szemébe nézek valakinek azzal is problémám van. Ezt is lehet gyakorolni. Nem szemezéssel, hanem úgy hogy először csak pár másodpercre nézel a szemébe mikor beszélgettek. Tudom hogy ez fura azoknak akik nem tudják ez milyen. Ha kiszúrják tiszteletlenségnek veszik ha valaki nem a szemünkbe néz egyenesen, nem tudják hogy én nem direkt csinálom. Nem hazudok nem mindig megy, még mindíg magamra kell szólnom.

Mostanában eléggé jól vagyok, lehet hogy azért mert mostanában nem is érdekel annyira mások véleménye mint eddig, ami jó hatással van a fóbiámra.

2020. febr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!