Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Hogyan tudnám leküzdeni a szorongásomat és a szomorúságomat?

Figyelt kérdés

Körülbelül másfél éve kezdődött ez az egész, amikor is összeköltöztünk az akkori barátnőmmel, de sajnos ő megcsalt egy másik emberrel és elhagyott. Azóta egy hullámvasút az életem.


Valószínűleg elrontottam, mert rá egy hónapra megismerkedtem egy lánnyal, és össze is jöttem vele. Úgy éreztem nagyon szerelmes vagyok, viszont nem biztos, hogy feldolgoztam az előző kapcsolatból maradt fájdalmat, ezért sokszor nem voltam túl jól mentálisan... féltékenykedések, azután túlságosan szerelmes voltam.


Az elmúlt fél évben ráadásul már a munkahelyemen sem éreztem jól magam, ezért felmondtam, és kerestem másik helyet.


Az elmúlt 3 hónap volt a legrosszabb, a szorongásom az egekbe szökött: ki vagyok én? honnan jöttem és merre tartok? mit akarok ettől az élettől? Egyszerűen semmi sem okozott örömöt, szörnyű volt a karácsonyi időszak is minden... Sokszor hétvégente csak a kanapémon feküdtem és érthető módon, ez megviselte a barátnőmet. Valahogy őt teljesen elnyomtam a "bajaimmal".


Végül ez abban tetőzött - érthető módon - hogy elhagyott 2 hete. Pedig tényleg egy nagyszerű lány.


Most a szorongás, depresszió és szomorúság mellé bejött még egy érzés: a bűntudat. A bűntudat, hogy ilyen vagyok. Hogy nem tudok egyszerűen örülni. Egyszerűen úgyérzem egy roncs vagyok, és minden összeborul körülöttem. Elvesztettem azt, akire támaszkodtam az elmúlt időszakban és talán túlságosan is támaszkodtam.


Nemsokára kezdek az új munkahelyemen, de rettegek, hogy ilyen állapotban, hogy fogok dolgozni. Ha nem dolgozom akkor elvesztem azt a kicsit is amim van (albérlet stb...).


Pár éve még egyáltalán nem ilyen voltam. Örültem, céltudatos voltam, épült a karrierem, boldog életem volt na. És minden megváltozott. Minden tönkrement.


Magányos vagyok, szomorú és gyáva. Nem férfi. Most is itt bőgök, és egyszerűen nem tudom összeszedni magamat.


Próbálkoztam pszichológussal, de szörnyű élmény volt. Sokszor az ajtajában álltam és akkor mondta le az időpontot, illetve teljesen rossz irányba vitte el a dolgot. Azóta írtam 3-4 szakembernek akikről jókat hallottam, de vagy nem válaszoltak, vagy tele vannak...


Egyszerűen kilátástalan ez a helyzet, és nem akarok már így tovább lenni. A régi önmagamat akarom vissza. De egyedül hogyan? Nem megy egyszerűen... 26 éves vagyok, ha ez számít.


Köszönöm a válaszokat.



2020. febr. 5. 10:42
 1/2 anonim válasza:

Szia. Én is elvesztettem önmagam, úgyszintén párom miatt. Mert párom totálisan összetört a folyamatos féltékenykedésével, lelki terrorával, de én menekülni nem tudok, mert van egy 9 hónapos kisfiúnk, albérletet így fenntartani egyedül nem tudok, így maradmom kell és miatta tűrni. De nem sokáig bírom, már az öngyilkosságon jár mindennap az eszem, és egyszer kikattanok és megteszem... Neked annyiból jobb, h ott az új munkahely, az majd eltereli a gondolatod, hidd el jobb lesz. 😊 Talán találsz majd egy új lányt ott, sosem lehet tudni. 😊

30/L

2020. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a 2 videót minden reggel:


https://www.youtube.com/watch?v=iNn-VH5Lx58


https://www.youtube.com/watch?v=pwp1CH5R-w4


+az ima is sokat segít és jobb lesz minden, legyél optimista..

2020. febr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!