Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aspergeresként jó ötlet...

Aspergeresként jó ötlet kigyúrni magam?

Figyelt kérdés

Többszörösen terhelt vagyok, informatikus, ráadásul INTP.


Azt olvastam, hogy a sport olyan biokémiai folyamatokat indít el az agyban, amelyek az autizmus bizonyos tüneteit enyhíteni tudják.


Legalább nem a furcsa kommunikációm lenne az első, amire felfigyelnek az emberek, például a lányok.



2020. febr. 5. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A sport jó ötlet, akár aspergeres vagy, akár nem.

Én is aspergeres vagyok és nekem a sport segít a szorongásom oldásában, magabiztosságot is ad.

2020. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%
Minek? Attól még megmarad a mentális defektusod.
2020. febr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2: Nem túl kedves a hozzászólásod. :)

De, hogy válaszoljak. Egyrészt, pont a kérdéskiírásban említettem, hogy tudományos kutatások szerint a sport segíthet enyhíteni a mentális tüneteket:

[link]

Az autizmus nem egy olyan fekete-fehér dolog, mint a vírus, hogy vagy van, vagy nincs, hanem egy spektrum. Bár tudom, hogy az emberek imádnak ilyen kikezdhetetlen kategóriákba sorolni másokat, mint pánikbeteg, autista, bipoláris, neadjisten demens...

Másrészt, azt tapasztalom, hogy az emberek több mindent elnéznek annak, aki jól néz ki. Főleg a másik nem képviselőinek.

2020. febr. 5. 11:57
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
A gyúrás nem sport.
2020. febr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4: Dehogynem.

Csak erősport, nem pedig állóképességi sport, mint amilyen a futás. A gyúrás növeli a tesztoszteronszinten és a kreatininszintet (egyebek mellett), amelyek mind hatással vannak az agyra is.

Én mindkettőt csinálnám.

2020. febr. 5. 20:38
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Egy gyúrós nem erős. Erős a súlyemelő, a bokszoló meg a kenus. Saját magukat is testépítőknek hívják, nem sportolóknak.
2020. febr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Nyugodtan eddzél. Amúgy nekem is furcsa a kommunikációm, nem nézek a másik szemébe például, nem tudok gesztusokból, hanglejtésből "olvasni". Ezen nekem nem segített semmilyen sport. Magabiztosságot adhat, ha az nincs, de önmagában nem fog elmúlni az asperger. Valószínű, hogy az a bajod, hogy rájöttél, hogy más vagy, mint a többiek és ez már tudat alatt is lekorlátoz, visszafog.

Nálam nem diagnosztizálták vagy ilyesmi, csak hallottam erről, utána olvastam és valószínűleg nekem is van, én mutatok elég sok "tünetet". Én nem változtam semmit a gyúrással, nekem unalmas is volt. Aztán megnőttek az egyéb elfoglaltságaim, nem nagyon van rá időm sem, így abbahagytam már elég régen. Én nem voltam különösebben izmos sem viszont.

Remélem segített.

2020. febr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jó ötlet, én szociális események előtt mindig szeretek edzeni, pont a teszotoszteron szint emelkedése miatt, és az endorfinok miatt, amik megkönnyítik ezeket a helyzeteket. Hosszú távon meg ugye magabiztosabbá, egészségessé tesz, és tényleg, ha jó tested van, jobban elvonatkoztatnak, ha kicsit furcsa vagy. Csak nyerhetsz vele
2020. febr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

"szociális események" :)

Lefordítom: fesztivál/buli előtt bedurrantod magad, mert az üresfejű fruskák erre buknak.

2020. febr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: Nem, rosszul értelmezted. A hormonok miatt szociálisabb leszel és kevésbé szorongasz, később telítődsz az ingerekkel.
2020. febr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!