Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki tudom magam gyógyítani a...

Ki tudom magam gyógyítani a kényszer betegségekből? Már egyre rosszabb

Figyelt kérdés
Kényszerességeim pl: megnézem többször, hogy bezártam-e az ajtót; a kutyámat naponta többször átvilágítom és át taperolom, hogy nem-e beteg; nagyon sokszor vissza megyek a wc-re meg ilyen hülyeségek. Ki tudok ebből jönni? Pszichológus, pszichiáter semmit nem segített
2020. febr. 5. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki lehet ebből is gyógyulni hidd el.A családomban volt kényszeres kéz mosós, szegény már annyit mosta a kezét, hogy véresre száradt neki, a sok szappantól+ fertőtlenítő zselétől. Mindig úgy érezte,nagyon piszkos a keze. Egy nap 40-50 alkalommal mosott kezét. El lehet képzelni, mennyire súlyos volt. Nála megvonásos pszichoterápiát alkalmazták. Fokozatosan egyre kevesebbet mosott kezet. Ehhez idő kell és türelem. Pszichiáter tud segíteni.
2020. febr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magadtól is megpróbálhatod, hátha! Ha jön a késztetés, hogy ellenőrizz valamit,akkor tudatosan tereld el a gondolataidat! Csinálj mást! Nehéz lesz az biztos. De megéri próbálkozni. Ha csak azt éred el, hogy kevesebbszer ellenőrzöl, az is jó eredmény.
2020. febr. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen ezt próbálgatom csinálni. Csak azért jó tapasztalatokat is olvasgatni illetve hallani, mert az is lendületet ad. Ez mitől alakulhatott ki?
2020. febr. 5. 20:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Valami erős lelki trauma miatt alakulhat ki. Ez a trauma lehet nem mostanában alakult ki, hanem évekkel ezelőtt, az agy el raktározza, aztán valami apró dolog miatt, ez felszínre tör. Pszichiáter végig tudja ezt szépen vezetni.
2020. febr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!