Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek van remény vagy...

Szerintetek van remény vagy előre jósolható a tragédia?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Röviden,tömören megosztanám történetem. 8 éves koromban költöztünk el egy olyan városból amit imádtam,a nagyszüleimet,az életem,barátaim,iskolám stb.Nagy hittel és bizalommal fordultam az új kihívások felé, hgoy még ettől is jobb lesz az élet. És ekkor kezdődtek a problémáim. Iskolában helyt álltam, kitűnő tanuló voltam 14 éves koromig, ám folyamatosan bántották,terrorizáltak az új osztálytársaim. Voltak barátaim, nem álltak ki értem, sokat sírtam.Utáltam az iskolát,a tanulást is, néhány tanár is lekezelő volt, akárhogy igyekeztem. Ekkor jött egy törés az életemben. Válás. Minden, amit hittem az életről,házasságról,kapcsolatról szertefoszlott. ELvesztettem a hitem. A gimnázium számomra túlélés volt. Utáltam az iskolát,féltem az újtól,szorongtam,sokszor csúfoltak a vékonyságom miatt stb.(volt hogy a tanár is)a kedvenc hobbijaim nem érdekeltek,befordultam.Önutálat,öngyilkossági gondolatok. Nem a jövőmre fókuszáltam,nem tudtam,úgy éreztem szétestem. Mindig volt időszak, mikor tudtam teljesíteni majd ennek az ellentétje. Ezt követően meghalt a gyerekkori barátom,szexuálisan bántalmaztak,nagyszülő halt meg. Voltam kineziológusnál,pszichológusnál,pszichiáternél. Frontin,panik...de én éreztem, hogy ez több, ám nem adtam fel,próbáltam normális életet élni.Nem tudtam.3x futottam az egyetemnek,ment egy ideig de aztán jött a kilátástalanság. Mániás depresszió,borderline személyiségzavar alakult ki. Nem kis mértékben.Volt öngyilkossági kísérletem,jelenleg tanulok 2 szakon,de a helyzet súlyosabb. Volt egy szerelem az életemben, őt az őszinteség hiány miatt vesztettem el, de rettegtem, hogy elhagyna előbb-utóbb. És már nem tudom helyrehozni. Félek önmagamtól, gyógyszer,terápia ide-oda. Akarok normális életet élni és küzdeni érte, magamért,de azt érzem ez egy ördögi-kör. Sokszor van sírórohamom, hogy felakarom adni, nem vagyok erre a világra való. Már úgy érzem ez túl nőtt rajtam és egyszer olyat teszek,hogy nincs visszaút. A külsőmmel egyébként nincs gond,gyűlölöm ha dicsérnek, mert nem értem akkor miért bántottak, senkinek nem ártottam. Megjátszani megtudom maga, határozottnak mondanak,de nem látják azt a küzdést belül amit vívok,esténként sírok,reggel sírva kelek,ha megbántok valakit még jobban gyűlölöm magam, mert akkor az mintha nem én lennék, egy szörnyetegnek érzem magam. Mi segíthet itt szerintetek?:( L
2020. febr. 6. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Hány éves vagy és milyen szakon tanulsz?

2020. febr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Linny22 válasza:

Szia!

Sajnálom a sok nehézséget, amit átéltél! Nehéz is lehet ennyi mindent feldolgozni. Olvastam pár dolgot a borderline személyiségzavarról. Kognitív viselkedésterápia a legjobb módszer, úgy tudom, hosszú, türelmes munkával, kitartóan de neked is akarod kell. Tényleg olvastam, hogy ha szeret valakit, aki ebben szenved, akkor fél, hogy elveszíti és ez így csapda mivel önbeteljesítő jóslat lehet. Szóval ilyen esetben meg kell próbálni félelem nélkül, pozitívan gondolkodni, ami neked nem lehet könnyű a depresszió miatt sem! Szóval pl én is elcseszek néha dolgokat pont azzal ha aggodalom jön fel bennem, és képes vagyok mást hibáztatni, lehet, olyankor van is rá okom de mindig arra a következtetés jutok, hogy magamban a saját gondolkodásban is megtalálom a hibát, próbálok igyekezni hogy helyrehozzam a dolgokat, megjavítsam, ha hosszú időbe telik is! És magam erővel veszem rá a pozitív, hálateljes gondolkod@sra, denem egyszerű, és az élet sem! Kívánom, hogy találj jó es igaz barátokat az életben akik szeretnék és együttéreznek veled. Az is segít, esetleg.

2020. febr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van remény.


A két szakért sok pacsi, és hatalmas tisztelet, én biztosan nem bírnám.


Engem is borderline személyiségzavarral diagnosztizáltak, szintén nem volt zökkenőmentes az egyetem számomra, váltottam sulit, meg az új sulin belül szakot is, és minden vizsgaidőszak egy mental breakdown volt. A legutolsó vizsgámon különösen kiakadtam, de végül átmentem, még ha nem is túl szép eredménnyel.

Most pedig szakmai gyakorlaton vagyok, szakdolgozatot írok, és júniusban diploma.


Ezt azért írom le, mert minden lehetséges!

A leírtak alapján te ügyesebb vagy nálam, szóval menni fog, csak ne add fel, kérlek! :)


Nehéz így látatlanban többet írni, és tudom, hogy most mélyen vagy, de kérlek, higgy nekem, és fontold meg, amiket írtam!


Úgy gondolom, hogy mentális betegség mellett a kitűnőség, illetve az egyetemi 2 szak (ráadásul egyszerre!) még nagyobb dolog, mintha nem lennének lelki problémáid. Szóval le a kalappal!


Ha gondolod, beszélgethetünk. Ha jólesne.


24/N

2020. febr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!