Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy beszámítható, felnőtt...

Egy beszámítható, felnőtt embert kötelezhet a pszichiáter, hogy befeküdjön a pszichiátria, ha nem akar a kezelés ezen formájával élni, attól erőszakkal bevitetheti?

Figyelt kérdés

2020. febr. 6. 19:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%
A legsúlyosabb pszichózisos betegeket is maximum 2 hónapig tartják benn, mert drága az ellátás.
2020. febr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pszichiáteredben nem bízol, keress helyette másikat, szabad orvosválasztás van.
2020. febr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Egyszer jártam nála ma, és nem is akarok hozzá még egyszer menni, mert nem figyel rá, amit mondok, és nem volt hajlandó azt se figyelembe venni, hogy miért vagyok ott. Csak attól félek, hogy nem lesz-e esetleg valamilyen következménye, ha nem megyek.


Klinikai szakpszichológusok már mondták, hogy PTSD-m van, és nem depresszióm, és ők mondták a háziorvosnak, hogy erről a legjobb pszichiátertől papírt szerezni, hogyha szeretném, hogy meglegyen. Így a háziorvos elküldött egyhez szakrendelésre. Első körben beleírta az ambuláns lap szövegébe, hogy a pszichológusom javasolta, hogy feltétlenül jelenjek meg ilyen kivizsgáláson is. Közben meg nem is így volt... Amikor említettem a poszttraumás stressz szindrómát, akkor kvázi tüzet okádott, hogy mit képzelek, hogy diagnózist állítok fel, ne szakkifejezésekkel okoskodjak - nem a hüvelykujjamból szoptam ki - , hanem csak a panaszokat soroljam. Ami pedig a poszttraumásra utal, azokat következetesen figyelmen kívül hagyta.

2020. febr. 6. 20:10
 14/16 anonim ***** válasza:
Van olyan pszichiáter aki igen,de van olyan aki nem. Az előbbiből van több. Sajnos.
2020. febr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A pszichológus azt hiszem nem állíthat fel diagnózist. Az az orvos feladata, azért küldtek oda. Ezért kérte a doki, hogy mondd el a panaszokat, tüneteket aztán vizsgálatok jönnek, aztán felállítja a diagnózist.

Mi van ha a pszichológus tévedett? 🤔

2020. febr. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

#15

A klinikai szakpszichológus állíthat fel diagnózist

2020. febr. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!