Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális amit érzek? Lehetsége...

Normális amit érzek? Lehetséges, hogy több személyiségem van?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm tanácsára olvastam utána a disszociatív identitászavarnak és egy az egyben magamra ismertem a tünetekben. Mostanáig teljesen normálisnak hittem ezeket, ezért is mondtam el az ismerősömnek. Nekem három másik alterem van.


Egyikük huszonhárom éves férfi, erős védelmező és nem akarja, hogy bajom essen. Akkor "jön elő" általában, ha bántanak. Őt kilenc éves koromban fedeztem fel, mikor bántottak az iskolában.


A második akit felfedeztem nő. Ő tizenhat éves, velem ellentétben baromira extrovertált, lételeme a barátkozás, és szeret énekelni. És bal kezes mikor én jobb kezes vagyok. Ilyenkor a bal kezemmel írok, mert csak azzal megy. Többek között szeret másokat szivatni, imádja a kisebb csínyeket, és lopásra is hajlamos.


A harmadik szintén férfi. Őt nem olyan rég fedeztem fel, a pontos korát se tudom megmondani. Hihetetlenül közönbös és ő is hajlamos az agresszióra. Ennek ellenére sokkal megfontoltabb, mint az egyes. Emellett művész hajlamú és visszahúzódó.


Nincsenek amnéziás epizódjaim, mikor átveszik az iranyítást, én hirtelen külső szemlelője leszek a dolgoknak, és nem tudok beleszólni. A hangjukat napközben nem, viszont álmomban állandóan hallom, sok másik mellett, csak hozzájuk nem tudok semmit társítani. Az ismerősömnek az erős fejfájás miatt meséltem minderről.

Ráadásul pszichológiát szeretnék tanulni, amit gondolom ellehetetlenítene, ha én sem vagyok normális.

Ez tényleg disszociatív identitászavar lenne? Mennyire látjátok súlyosnak?



2020. febr. 7. 08:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Sokszor pont az akar pszichologiat tanulni akinek van valami mentalis betegsege. Ez tenyleg disszociativ szemelyisegzavar, de szakemberrel kene konzultalni. Normalisnak nem mondanam, legalabbis ezeket az altereket az agy vedekezkeppen szokta krealni, tehat biztos ertek teged olyan traumak amiket keptelen voltal feldolgozni es egy nalad erosebb szemelyiseggekkel veded magad. A gond csak az, hogy ezek akkor is elojonnek majd amikor mar reg nincs funkciojuk, na meg nem epp egeszseges megkuzdesi mod es sokszor vannak ongyilkossagi gondolataik is az ilyen szemelyisegzavarban szenvedoknek
2020. febr. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!