Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám össze szedni...

Hogy tudnám össze szedni magam lelkileg? Már kezdem azt érezni, hogy nem bírom tovább.

Figyelt kérdés

Több dolog is közrejátszik a depressziómban. Az egyik a munkanélküliségem. Volt már 2 munkahelyem, de már több mint 2 éve nem jön össze semmi.Amk a fő hátrány hogy nem tudok éjjel dolgozni, igazából nem is ajánlott nekem egészségügyi okokból. Emiatt rengeteg állástól eleve elesem. Ha pedig megfelelne a munkarend akkor oda nem vesznek fel. Próbálkoztam már mindenhogy, ezerszer újra írtam az önéletrajzom, mentem a munka után,de semmi.. interjúkra van h mostanában is behívnak de mindig jönnek ugyanazokkal h nincs tapasztalatom, túl fiatal vagyok ehhez vagy majd értesítünk.. Meguntam ezt már energiám sincs keresgélni és interjúkra járni mert ugyanaz a vége..

A másik a párkapcsolatom. 6 éve vagyok együtt vele pár éve nála lakom. De 1 kicsit sem érzem hogy szeretne, sokszor bánt lelkileg.Ennek ellenére szeretem de sokszor már alig tudom elviselni a megalázó szavait és ahogy bánik velem..

És van még 1 másik az apám aki miatt elköltöztem otthonról mert agresziv és félek tőle. Van h lemegyek pár napra a családomhoz és minden rendben van, de aztán általában esténként rettegek h apa belém köt. Volt erre példa. Olyankor mindig megbanom h ott maradtam náluk mert iszonyatosan félek attól h bántani fog. Lelkileg bánt is rendesen. Jobban mint a párom. Gyerekkorom óta ez van sajnos. Mindig félnem kellett tőle mert agresziv volt velem és anyával. Ő csak a húgomat szereti, ő a tehetséges neki engem meg mindig leszólt. Talán ha nem lenne ilyen viszonyom az apámmal akkor a mostani párkapcsolatom se így alakult volna és lehet nem is költöztem volna ide ilyen elhamarkodottan. Dehát nem tudom. Kezdtem azt érezni hogy igazából semmire sem vagyok jó senki se szeret. Egyedül akitől érzem ezt és mindig is fontos voltam neki az anyukám. Ő mindig biztat és hiányol engem. De rajta kívül nem hiányoznék senkinek. Talán ha lenne munkám akkor azért az segítene olyan téren hogy lekotnem magam és érezném h legalább erre jó vagyok. De sajnos az utolsó helyemen is csak a megaláztatást kaptam és a megerősítést hogy 1 semmirevalo balek vagyok. Szeretném ha helyre jönne az életem. Szeretném ha úgy szeretne a párom ahogy én őt és szeretném ha apa legalább anyát ne bántaná. És szeretnék hasznos lenni az életben.


2020. febr. 9. 00:40
 1/3 timortin válasza:

- A klasszikus válasz, hogy "érdemes pszichológust felkeresni", de én a minap családi vonatkozásban egy olyan kretén hivatásos pszichológus fickóba szaladtam, hogy egy jó időre ignorálom őket.

- Ettől még sajnos símán lehet, hogy nem marad neked hátra más, mert a kezeletlen depresszió komoly problémákat generálhat. Ajánlott lehet referenciával rendelkezőhöz menni.

- Addig is:

(1) Tölts ki egy önértékelő depressziós tesztet, hogy lásd mekkora a baj a depressziódban.

(2) 11 túlélő tipp első körre:

[link]

- Kívánom neked a legjobbakat a problémák megoldásában!

2020. febr. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 timortin válasza:

Bocs lemaradt a depressziós teszt linkje:

[link]

2020. febr. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj óvatosan a barátoddal, ha nem változik meg egy időn belül, akkor szakíts vele..

Ha meg nem találsz munkát, Aldiba, hasonló helyre nem vesznek fel? Ha nem tetszik, otthagyni csak lehet.

2020. febr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!