Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, akinek sikerült...

Van olyan, akinek sikerült legyőznie a generizált szorongást?

Figyelt kérdés
Hogyan sikerült?

2020. febr. 9. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbálom a humor oldaláról megközelíteni azokat a nehézségeket az Életben, amelyektől sokáig rettegtem. (Inkább nem részletezném, mostanában elég volt. Nagyon!)


Ui_ Elhunyt a Drága Jó Édesanyám közel fél éve - most kezdem kicsit elengedni Őt a Földi Lét Fennsíkjáról. Értelemszerűen nagyon sokáig sirattam - még most is elszorul a szívem olykor-olykor.


Borzalmasan fura érzés ez az egész. De Ő már nem szenved legalább... Neki már nem árthat Halandó Ember.

2020. febr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Spirituális könyveket olvastam, melyekből megtudtam ki vagyok valójában.
2020. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Ideig oraig tudom tompitani... vannak technikak, amik neha segitenek. Pl leirom es rendszerezem a felelmeimet, amik miatt szorongok. Majd leirom, mi a legrosszabb, ami tortenhet es elgondolkodok, hogy tulelnem e vagy tenyleg olyan rossz e, mint hiszem. Aztan azt is leirom, tudok e valamit tenni a felelmek ellen (pl felek, hogy beteg leszek, ezert egeszsegesebb eletmodra fogok torekedni, es rendszeresen jarok szuresekre). Azon is megrobalok elgondolkodni, mennyi az eselye annak, hogy bekovetkezik, amitol felek. (pl, hogy lezuhan velem a repulo... mikor tudom, hogy egy autonak tobb eselye van elutni). Egyszoval megprobalok realizalni, ervelni magammal a felelmek ellen. Ettol fuggetlenul meg nem sikerult legyoznom a szorongast. Foleg, hogy a generalizalt a azzal jar, hogy legtobbszor felkelek reggel es meg mielott barmire gondolnek, maris szorongok, azt sem tudom, mi miatt. Ilyenkor a nagyon gyors figyelemeltereles hat. Azonnal belekezdek a napi teendokbe, hogy elfeledkezzek rola.
2020. febr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Én Prozacot(fluoxetin) szedek reggelente 3x20mg, alváshoz 1mg xanax, de csak azért mert pörög az agyam, legyen az pozitív vagy negatív. Gyógyszer mellett rajöttem az okokra, mert logika mentén felfogtam mindent, viszont annyira lesz*rom érzésem van, hogy jelenleg 20 perces pszichiátriai konzultáció elég. Öngyilkos szuicid hajlamom volt, félelem érzet, másokban való bizalmatlanság stb. Minden ott kezdődött, hogy 6 évesen megeroszakoltak több, mint szazszor(fiú vagyok), állandó szegyenérzet, mikor nem is nekem kellene szégyenkezni....stb. Nekem idő kell, pszichoterápiához, nagy szenvedés kell ahhoz/motiváció, de jelenleg gyógyszerek működnek. Tűzoltasra, okok megtalálására jó. Nem hiszek a pszichológiában, olyan, mint egy baráti társalgás. De lehet még kellene próbálni. De élvezem, hogy nem szenvedek.
2020. febr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

"Nem hiszek a pszichológiában, olyan, mint egy baráti társalgás."

Ezért kel pszichoterapeutához fordulni, és nem egyszerű pszichológushoz.

Ha fogalmad sincs valamiről, inkább ne mondj véleményt róla.

2020. ápr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!