Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Próbáljak meg valamilyen...

Próbáljak meg valamilyen antidepresszánst, vagy esélytelen, hogy jobban érezzem magam tőle?

Figyelt kérdés
Nem szeretem azt, hogy ember vagyok, és van egy testem, ami miatt nem lehetek szabad. Időnként fáj, ami persze a többség szerint normális, mert emberek vagyunk, nem lehet az élet fájdalommentes. Sok mindenért küzdeni kell keményen, hogy jobb legyen az életünk, de a küzdelmekbe sokszor belefáradunk. Vannak jó dolgok is az életben, de én úgy érzem, hogy nem éri meg elviselni a fájdalmat egy kis jóért. Testileg és lelkileg is belefáradtam az életbe, annyira, hogy már lassan semminek sem örülök. Gondolkozok azon, hogy jó lenne, ha önként véget vetnék az életemnek, és akkor végre megszabadulnék minden fájdalomtól. Tudom, a jótól is, de én inkább lemondok mindenről, minthogy bármiféle fájdalmat is elviseljek. Sokszor elgondolkozok azon, hogy nincs értelme folytatni, egyszer úgy is meghalok, és ha ennyire elviselhetetlen az élet, akkor igazából semmi baj nincs azzal, hogy ezt a folyamatot felgyorsítom.
2020. febr. 10. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichoterapeutát érné meg felkeresni.
2020. febr. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Olvasd el Eckhart Tolle A MOST hatalma c. könyvét. Ismertem valakit aki úgy volt mint te és meggyógyult ahogy elolvasta a könyvet.
2020. febr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, az antidepresszáns segítene.

De ne várj azonnali hatást és nem is fogja megváltoztatni a személyiséget.

Jobb lesz a hangulatod, így kicsit pozitívabban fogod átértékelni a dolgokat.

2020. febr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!