Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önző vagyok és nem képzelem...

Önző vagyok és nem képzelem el mások érzéseit! Milyen betegség, tulajdonság ez?

Figyelt kérdés

Nagyon önző vagyok, mégha segítek is állandóan másoknak. Nem vagyok irigy, szeretek segíteni. De ha nekem egy kicsi hátrányom is van miatta, lelketlenül csak magamra gondolok. A bátyám mondta rám, hogy én vagyok az az ember aki ha bármelyik családtagja egy szikláról lógna le, csak azt nézné hogy ő minél távolabb legyen a szakadék szélétől.

Foglalkozom másokkal, nem vagyok lelketlen, de nagyon könnyen túlteszem magam embereken. A menyasszonyommal 12 évig voltunk együtt, de egy ellenem tett hazugság miatt megszakítottam vele a kapcsolatot és a nagy könyvben leírtak szerinti szakítás utáni gyászfolyamat teljesen kimaradt nekem! Úgy élek azóta is mintha mi sem történt volna! Pedig együtt éltünk, mindent együtt csináltunk.

Amit észrevettem még magamon, hogy soha nem sírok, még a legközelebbi hozzátartozók temetésén se. Egyébként rendes ember vagyok, soha nem keveredtem bajba, soha nem bántottam senkit. De önmagam mindenek felett. Soha nem képzelem el mások mit érezhetnek. Nem gondolok bele. Pl temetés után már kifejezetten zavar hogy mások mit sírnak napokig. Én is gyászolom fejben de nem értem miért mutatják ki ennyire. Mégegy sztori: félek a betegségektől és amikor a menyasszonyom influenzás volt, akkor hazazavartam a szüleihez, hogy engem ne fertőzzön meg. Mindezt érzelmek nélkül, csak magamra gondolva.


2020. febr. 10. 13:28
 1/8 A kérdező kommentje:

Mégegy fontos !!!!


Ha bárki beszél hozzám, általában le se sz. mit mond. Csak magamról beszélek, a saját dolgaim érdekelnek, elnyomok másokat a “beszélgetésben”. Magamban sokszor azt gondolom amikor beszél valaki valamiről, hogy hagyja már abba!

2020. febr. 10. 13:32
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Egoista, lelketlen, önző, hipohonder.

Valszeg ezért hazudott neked a feleséged

2020. febr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Ez tisztára olyan, mintha én írtam volna, csak nem emlékszem rá...


Mondjuk családon belül nálam működik az "első a család", de azon túl, szinte semmi.


Egyébként szerintem téged meglegyintett az autizmus szele - nem nagyon, épp csak egy kicsit. Mi van a viccekkel?

2020. febr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Érzelmek nélküli, csak önmagát fényező önző ember vagy.

.

Segíteni szeretsz másokon, de csak akkor, ha a legkisebb hátrányod sincs belőle - írod.

Tehát csak azért, hogy hihesd magadról: te milyen segítőkész, jó ember vagy.

Ezt vehette észre menyasszonyod is, lehet, amit te "ellenem tett hazugság"-nak vélsz, azt magadnak harcoltad ki!

Talán akkor döbbensz rá az eddigiek hátrányára, ha te szorulsz majd segítégre és akitől várod/elvárod, nem segít, hogy neki kicsi hátránya se legyen belőle.

Ne félj, meg fog történni!

.

Menyasszonyod birkatürelmű volt, hogy eltűrte: "amikor a menyasszonyom influenzás volt, akkor hazazavartam a szüleihez, hogy engem ne fertőzzön meg."

Még a szerelmet is hazudtad! - nem csupán magadnak, hanem neki is.

Ha szülei már nem élnek, akkor hasonló helyzetben megmutatod neki a padot a parkban, ahol kivárhatja gyógyulását?

.

"nem vagyok lelketlen"

Nem hát! - csak önmagát fényező ferdelelkű egyén, aki társas életre nem való.

2020. febr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne higyj az előzőnek, nem a te hibád!


Ő biztos nő.

2020. febr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A vicceket nem nagyon értem meg ezeket a kétértelmű dolgokat sem. Nem kapcsolok általában amikor mások már visszavágtak volna valami frappánsat.


Már történt velem baj. 13 éve daganatos betegségem volt 19 évesen. Nem vártak el senkitől hogy segítsen rajtam, nem sírtam, nem könyörögtem. Egyedül végigcsináltam amit az orvosok mondtak. Ha rosszul voltam hívtam a mentőt és bent voltam a kórházban. Sokan mondták hogy jönnek segíteni de nem kértem belőle. Úgy voltam vele, hogy magam oldom meg, magamra akarok koncentrálni, nem másokra meg a sajnálkozásunkra. Így meg is gyógyítottam magam az orvosok segítségével és a gyógyszereknek hála!

2020. febr. 10. 17:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nárcisztikus vagy
2020. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt irja, hogy onmagat fenyezi a kerdezo....aazt hogy? Amikor most irta le, vallotta be, milyen szar ember.


Ami egyebkent nem feltetlenul igaz. Tenyleg vannak ilyen betegsegek, pl a narcisztikus szemelyisegzavar, nem sokat tud ellene tenni az illeto, de ha mar tisztaban van vele, hogy problemai vannak es foglalkoztatja a kerdes, szerintem jo jel.

2020. febr. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!