Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Második alkalommal mi fog...

Második alkalommal mi fog történni a pszichiáternél? A gyógyszert továbbra is szednem kell?

Figyelt kérdés

Január vége felé felkerestem egy pszichiátert, aki közepes depressziós epizódot (F3210), szociális fóbiát (F4010) és nem-meghatározott szorongást (F4190) állapított meg nálam. Escitil 10 mg-ot írt fel, amiből az első 8 napban fél szemet kellett bevennem reggel, a 8. nap után pedig 1 szemet, valamint 3x1 0,25 mg-os xanaxot, amiből 1 teljes szemet mindenképp este (lefekvés előtt) kellett bevennem, a maradék kettőt pedig akkor, ha rámtört a szorongást. Viszont a xanaxot csak 2 hétig javasolta használni, amíg nem hat az antidepresszáns. A 2 hét az múlthét csütörtökön telt le, és érzem már az antidepi hatását. Nem azt mondom, hogy kicsattanok a jókedvtől, de lényegesen jobb a közérzetem és a kedvem is, mint mondjuk 1 hónappal ezelőtt. A szorongásos tünetek szinte teljesen megszűntek, zavaró mellékhatásokat sem tapasztaltam. A xanaxot még csütörtök este bevettem, azóta pedig csak szombat délután kellett 1 szem, mert egy amúgy is érzékenyen érintő esemény felzaklatott és újra előtört a szorongás bennem. A gyógyszeres kezelés mellett pszichoterápiát is javasolt, amit el is kezdtem az ő általa ajánlott pszichológussal, aminek szintén érzem a hatását, bár még csak állapotfelmérés van, nem konkrét terápia.

Jövőhéten kell visszamennem kontrollra a pszichiáterhez. Mire számítsak?


2020. febr. 10. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
A jövö héten kiderül, mivel minden eset más.
2020. febr. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszert biztos szedned kell, a problémáid még nem múltak el. Az lesz a kérdése, hogy mit tapasztalsz, van -e változás, ha kell állít a dózisokon.
2020. febr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Arra számíts, hogy ugyanúgy beszélgettek, mint először és közben figyeli, hogy rosszabbodott-e az állapotod. Esetleg javult és így állítja be a megfelelő gyógyszeradagot.
2020. febr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!