Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline társsal szakítás...

Borderline társsal szakítás után mennyi idővel kereshetem újra?

Figyelt kérdés

40F vagyok. Három hónapig tartott a viharos kapcsolatunk. Nagyon szeretjük egymást, de nem működik a dolog.


A legnagyobb gond, hogy egyáltalán nem bízik bennem és betegesen kontrollálni akar. A napom minden percéről el kell számolnom neki, bármikor elérhetőnek kell legyek a számára. Ha ezt nem kapja meg, ki van borulva, megy a hiszti és én ezt nem tudom kezelni. Képtelen azt is elfogadni, hogy én éjjelente kikapcsolom a telefonom, neki arra lenne szüksége, hogy bármikor az álmom közepén is felhívhasson és én felvegyem, tudjon vele beszélni. Számomra ez nonszensz.


Egyszer már szakított velem. Fél nap múlva zokogva könyörögte vissza magát azzal, hogy megváltozik és megpróbál így elfogadni. De nem sikerül neki. Semmi sem változott.


Tegnapelőtt ismét szakított velem. Tegnap ismét zokogva keresett, hogy csináljuk vissza. De én most már erős voltam és nemet mondtam. Ennyi, vége, én ezt nem csinálom tovább. A beszélgetés végén annyit kért sírva, hogy akkor blokkoljam a telefonomon minden elérhetőségen, hogy ne tudjom majd keresni, mert ő túl gyenge ezt megtenni.


Megtettem, blokkoltam mindenhol, de nagyon nehéz érzes.

Szeretném tudni, hogy mi van vele, hogy van és a későbbiekben is hogy alakul majd az élete, szeretnék a barátja maradni.

Szerintetek mennyi idő múlva lenne érdemes leszedni a blokkolásokat? Pár hét? Egy hónap? Vagy több hónap? Mennyit várjak vele?



2020. febr. 11. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
O fekete feheren latja a vilagot. Vagy egyaltalan nem tud rolad, vagy mindenbe kontrollalni akar. Ez alapjan ha keresni akarod akkor o nem fog tudni hatart tartani es biztos, hogy nem elegszik meg a barat dologgal. Egyebkent is: ha azt mondta, hogy nem akar veled semmi kontaktot akkor tartsd tiszteletbe basszus.
2020. febr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tegnap még könyörgött azért is, hogy legyünk legalább barátok. Erre azt mondtam, hogy később erről lehet szó, én is szeretném majd tartani vele a kapcsolatot, de nem most, most idő kell, hogy el tudjuk engedni egymást és ha eközben barátként beszélgetünk az csak megnehezíti a dolgot mindkettőnk számára.

Csak nem tudom, mennyi lehet ez az idő.


Ő nem azért kérte, hogy tiltsam le, mert nem akarja, hogy keressem. Azt mondta, azért kéri, mert tudja, hogy ő maga nem tudja megállni, hogy keressen majd engem folyton és ebben tudok neki segíteni azzal, hogy letiltom. Azt egy szóval se kérte, hogy én se keressem majd akár később.

2020. febr. 11. 19:24
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
En borderes lany vagyok es egesz tinikoromban es fiatal felnottkoromban szenvedtem a kapcsolat vagy szemelyfuggosegtol. Ez egy nagyon komoly dolog, amit keptelen a beteg kontrollalni. Addig orulj, amig nem fenyeget ongyilkossaggal, nem veri az ajtodat zokogva, orditozva es hasonlo dolgok. Mert egeszen idaig elmehet. Nem tehet rola es te sem. Ez nagyon nehez neki, de csak akkor fog menni az elszakadas, ha nem keresed egyaltalan es nem adsz neki semmifele remenyt. Ilyenkor a kapcsolatfuggo bordisnak egyetlen egy dolog jar az eszeben egesz nap, te. Es hogy hogyan lehetne visszaszerenzni. Minden apro jelet felre fog erteni es azt hiszi majd, hogy van esely az ujrakezdesre. Megvaltozni nem fog, tehat a kapcsolat nem lesz mas vagy jobb, ha ujrakezditek, csak egymas idejet raboljatok vele es meg nehezebbe teszitek az elvalast. Nem tudom neked megmondani, mennyi a biztonsagos idointervallum, mert nem vagyunk egyformak. En tudom magamrol, hogy evekig nem voltam kepes elszakadni platoi szerelmektol, meg akkor sem, amikor mar uj parkapcsolatom volt. Neked is meg kellene probalnod elengedni ot, nem arra varni, hogy mikor szedheted le a blokkokat, hanem egyszeruen meghagyni oket, mert a lany szamara ez a legjobb, amit tehetsz. Hetek, honapok szinte biztos, hogy keves. Itt evekben kell gondolkodni. Sajnalom, hogy elszomoritalak ezzel, de mivel a lany helyzeteben voltam rengetegszer, igy most idosebb, tapasztaltbb fejjel mar tudom, es megertem, hogyan mukodtem akkoriban.
2020. febr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!

Nagyon köszönöm őszinte soraidat!

Mellbevágó volt olvasni, amit írtál, de sokat segít, hogy erős maradjak és megpróbáljan teljesen elfelejteni Őt és nem keresni.


Egyenlőre kitartok, de iszonyúan rossz, hogy nem tudok róla semmit, nem tudom hogy mi van vele. :-(

2020. febr. 16. 08:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg egy megbizhato ismerostol nem tudsz rakerdezni, aki tudja? Aki nem mondja el neki, hogy erdeklodtel.... (borderes valaszolo)
2020. febr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!