Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez asperger szindróma lehet?

Ez asperger szindróma lehet?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen nyílok meg határozottabb emberek előtt, teljesen görcsben vagyok, ha ügyet kell intézni nagy ritkán, akkor is már napokkal azelőtt idegeskedek rajta, így van, hogy az utolsó pillanatra hagyom, mert rettegek tőle. Ha boltba kell menni, akkor is össze kell szednem magam, hogy mit is akarok kérni. Elég haszontalannak is érzem magam emiatt, mert munkát se szívesen vállalnék, s nem azért, mert nem akarok dolgozni, hanem félek a megaláztatásoktól. Előzményről annyit, hogy elég későn mentem óvodába, bár azokban az időkben kifejezetten kiálltam magamért, aztán általános iskola egy zuhanó repülés volt, egy közegbe kerültem, ahol "nagymenők" jártak, s folyamatosan piszkáltak, így egyre jobban egy magába forduló ember lettem,s erről sajnos a tanítók is hozzájárultak. S később sajnos ez magamba roskadás a tanuláson is meglátszott. Vannak terveim, egyetem, de félek az újtól, ismeretlentől, az esetleges rossztól. Gondolom erősen esélyes az asperger szindróma, vagy hasonló jellemző. 21/F
2020. febr. 12. 17:39
 1/2 A kérdező kommentje:
Egy tárgy pl. régi emlékekhez köthető épület lebontása is sokáig megviselt, ugyanígy személyben, papám elvesztése is.
2020. febr. 12. 17:41
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem lehet megállapítani, az Asperger-szindróma egy sokkal összetettebb dolog mint puszta szorongás.


[link]


Itt írnak róla röviden, de még ez is nagyon kevés információ. Én Aspergeres vagyok, és időbe telt mire erre rájöttem, sőt nem is hallottam róla azelőtt hogy diagnosztizáltak volna. Jó lenne tudni hogy nálad ezek gyerekkorban is előfordultak-e, vagy gyerekkorban később csak azután hogy elkezdtek piszkálni. Mennyire vagy érzékeny a fényre, a bőröd mennyire érzékeny, hogy viseled azt amikor a hajadat vagy a körmödet vágják, "szorít" a réteges öltözködés, mennyire érted a testbeszédet, sikerül-e tartanod a szemkontaktust, és ehhez hasonlók?

2020. febr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!