Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozza ezt, és hogy tudnék...

Mi okozza ezt, és hogy tudnék változtatni mert nagyon elegem van már?

Figyelt kérdés
Szenvedés egyetemre bejárni. Nem szeretem a közeget, nem szeretek emberek közt lenni és végképp nem szeretem a stresszt amit az egész okoz. Nem járok nehéz szakra, anglisztikás vagyok. Értelmét nem látom, mert egyrészt büfészak, másrészt nem is ezzel akarok foglalkozni (járok fotográfia okjre). Utálok tanulni, és nem is tudok. Ha egy érdekes órára ülök is be, 5 percnél tovább nem bírom és előkerül a telefon, mert nem tudok figyelni tovább. Nem tanultam kb évek óta már, középsuliba se, hanem átbukdácsoltam, mert egyszerűen leülök, elolvasok bármilyen anyagot, és nem marad meg. Még ha olyan dolognak is olvasok utána ami érdekel az se marad meg. A könyvek amiket olvasok, hiába tetszenek a tartalmukat nem tudom elmondani vagy elmagyarázni. És a legrosszabb, hogy egyszerűen képtelen vagyok a beleim kontrollálni. Ha rámjön, mennem kell. De félek felvonni magamra a figyelmet órán, hogy kimegyek és mindenki tudja, hogy miért vagyok ennyi ideig távol, ezért szó szerint harcot folytatok, hogy kibírjam szünetig, ha nem tudtam suli előtt elintézni. Nem is reggelizem, mert az megtol és általában nincs időm arra, hogy reggel végezzem a dolgom. Szó szerint ver a víz óra végére. Állandóan stresszelek, mikor jön rám, úgy hogy egyszer nem bírom és vége. De ez az egyik probléma csak. Reggel amikor kilépek a kapun az utcára, gumó van a torkomban, és öklendezem. Ezen nem segít a tél, amikor sál meg ruha kicsit is érinti a nyakam, mert az már kiáltja ezt. Az sem segít, hogy a, jó esetben kutyák ürülékét kell kerülgetnem, de szimplán ha látom, hogy valaki köpött egyet vége, elkap az öklendező roham. És így kell mennem az utcán és takargatnom az arcom a tömegek elől, hogy ne lássa és röhögjön mindenki, hogy ez van. Egyébként ez az öklendezős ez nem új, ez már gimnáziumban és általános iskolában is volt. És rengetegszer van gyomoridegem. Előző szemeszter végén, tudom, én követtem el a hibát, de lemaradtam az egyik vizsga kifizetésének határidejéről és nem tudtam tárgyat felvenni, ráadásul szerda délután volt, így már a tanulmányi osztály is egy hétig csukva volt. Egy héten keresztül nem aludtam és szinte folyamatosan szúrt a mellkasom. Köszi ha elolvasod és adsz tippet
2020. febr. 14. 09:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Itt állok óra előtt, most lesz ez először, és rosszul vagyok, hogy mi fog történni vagy kérdez a tanár és nem tudok valamit válaszolni vagy mondok valami baromságot. Nem bírom hogy emberek közt kell lennem.
2020. febr. 14. 09:55
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy rövid ujjú pólóban vagyok, nyitva van több ablak is a folyosón, de így is izzadok mint a ló miközben a karjaim fáznak. Ráadásul most újra rámjött a cifra, pedig reggel voltam. Mi bajom van? Mi okozhatta, hogy egy ilyen roncs vagyok?
2020. febr. 14. 10:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Először pszichológus kellene neked, aztán valamilyen memóriafejlesztés.


Ha végképp nem megy a dolog, akkor ott kellene/kell hagynod az egyetemet.


Én a 8. osztályos gyerekemet írattam be egy memóriafejlesztő, tanulásmódszertani tanfolyamra, ahol rengeteget fejlődött, most középiskolában félévkor a legrosszabb jegye 4-es volt.


Szóval vannak azért lehetőségek, élj velük!

2020. febr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
És most hogy kinyafogtad magad jobb? Felnőtt vagy. Otthagyod az egyetemet, elhúzol melózni, Nem mintha az könnyebb lenne, meg űberfa.sza közegek lennének.
2020. febr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem hagyhatom ott az egyetemet, őseim nem engedik, kell egy diploma. Egyébként érettségin csak ötöseim voltak ahhoz képest, hogy semmit nem tanultam. Most is átmegyek a tárgyak többségéből nem rossz jegyekkel.
2020. febr. 14. 12:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha anglisztikán vagy akkor ezt érteni fogod, bocsi, de én ezzel csak angolul foglalkoztam szval nem tudom a neveiket magyarul:

You are likely having panic or anxiety attacks.

Nekem is vannak/voltak ilyenjeim, az egyetlen megoldás az a pszichológus. Ott rá tudtok jönni, hogy miért történik ez veled és hogyan tudnád kezelni.


Keress rá az interneten arra, hogy anxiety attacks and what to do when you have one.


Sok sikert!

2020. febr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazából tudom, vagyis sejtettem, hogy ez az.
2020. febr. 16. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!