Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Mi a különbség a deperszonalizáció és a pszichotikus epizód közt. Honnan tudhatom hogy nálam utobbi vagy előbbi volt?

Azt mondták utóbbi de én nem vagyok benne biztos. Arra emlékszem hogy elárasztottak a félelmek meg a gondolatok. Meg ilyen hülyeségeket akartam csinálni.

febr. 14. 19:52  Privát üzenet  

A válaszok

Deperzonalizációnál a "valóságban" vagy és tudsz róla, mégis furán érzed magad, mintha máshogy lennének a dolgok. Személyiségedet idegennek érzed, de tisztában vagy vele. Lehet ez derealizáció is ilyenkor a külvilág fura. Nekem ezekben van részem.

Pszichotikus epizód is hasonló, vagy durvább lehet, ilyenkor azonban nem érzed azt hogy valami fura, hanem szimplán téveszmékben élsz, a valóságod, környezeted úgy is éled meg. Az érzéki csalodásokban hiszel és ez másoknak furán jön le. Súlyos érzelmi, gondolkodási, viselkedési és személyiségzavarok törnek elő és ezeket nem vagy nehezen ismered be. Ez sokkal komolyabb és orvosi segítséget igényel.

# 1/7Időpont febr. 15. 18:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És neked mióta van ez a deperszonalizáció?Honnan tudhatom hogy nem e egy extrém dp volt nekem ?Arra emlékszem mintha az elmémbe beáramoltak volna különböző rossz gondolatok és elárasztottak.Nagyon erős félelem is volt bennem.

# 2/7Időpont febr. 15. 18:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Utólag azt mondták pszichózisom volt.De lehetett csak egy nagyon erős pánikroham is nem?

# 3/7Időpont febr. 15. 18:31 Privát üzenet

A pánikroham inkább nyugtalansággal járul, enyhe valóságvesztéssel.

A pszichózis téveszmékkel. Érdemes lenne felkeresni egy neurológust, hogy kivizsgáljon és megoldást nyújtson a problémádra.

# 4/7Időpont febr. 15. 18:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem emlékszem hogy lettek volna téveszméim.Nem hallucináltam csak nagyon erős félelmek voltak bennem.Meg olyan tüneteim hogy a lábam meg a kezemet ilyen gyengének nem hozzám tartozónak éreztem mintha lógott volna a kezem.

# 5/7Időpont febr. 15. 18:38 Privát üzenet
Igen ez nagy valószínüséggel szorongás, pánikbetegség lehet. Figyeld magad. Szerintem jobb lenne elmenni kezelőorvoshoz, de ha gyakran jön elő akkor viszont mindenképp menj el.

# 6/7Időpont febr. 15. 18:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Jó csak akkor meg félre lettem diagnoztizálva és a semmire kapom az antipszichotikumot.

# 7/7Időpont febr. 15. 18:47 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Igaz az, hogy egy skizofrénnek nincs betegségtudata?
A deperszonalizáció járhat koncentrációs zavarokkal/szétesettséggel? Vagy ez inkább skizofrénia lenne?
Azt érzem mintha nem lenne én érzetem. Ez deperszonalizáció? Mintha nem én lennék aki cselekszik de az sincs meg hogy ki más lenne akkor.
Beutalót kaptam pszichiátriára. Meddig tartanak bent?
Ez skizofrenia vagy deperszonalizacio? Esetleg mindketto?
Mi ez? Kialakulhat belőle skizofrénia?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!