Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a deperszonaliz...

Mi a különbség a deperszonalizáció és a pszichotikus epizód közt. Honnan tudhatom hogy nálam utobbi vagy előbbi volt?

Figyelt kérdés
Azt mondták utóbbi de én nem vagyok benne biztos. Arra emlékszem hogy elárasztottak a félelmek meg a gondolatok. Meg ilyen hülyeségeket akartam csinálni.
2020. febr. 14. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Deperzonalizációnál a "valóságban" vagy és tudsz róla, mégis furán érzed magad, mintha máshogy lennének a dolgok. Személyiségedet idegennek érzed, de tisztában vagy vele. Lehet ez derealizáció is ilyenkor a külvilág fura. Nekem ezekben van részem.


Pszichotikus epizód is hasonló, vagy durvább lehet, ilyenkor azonban nem érzed azt hogy valami fura, hanem szimplán téveszmékben élsz, a valóságod, környezeted úgy is éled meg. Az érzéki csalodásokban hiszel és ez másoknak furán jön le. Súlyos érzelmi, gondolkodási, viselkedési és személyiségzavarok törnek elő és ezeket nem vagy nehezen ismered be. Ez sokkal komolyabb és orvosi segítséget igényel.

2020. febr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És neked mióta van ez a deperszonalizáció?Honnan tudhatom hogy nem e egy extrém dp volt nekem ?Arra emlékszem mintha az elmémbe beáramoltak volna különböző rossz gondolatok és elárasztottak.Nagyon erős félelem is volt bennem.
2020. febr. 15. 18:29
 3/8 A kérdező kommentje:
Utólag azt mondták pszichózisom volt.De lehetett csak egy nagyon erős pánikroham is nem?
2020. febr. 15. 18:31
 4/8 anonim ***** válasza:

A pánikroham inkább nyugtalansággal járul, enyhe valóságvesztéssel.


A pszichózis téveszmékkel. Érdemes lenne felkeresni egy neurológust, hogy kivizsgáljon és megoldást nyújtson a problémádra.

2020. febr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem hogy lettek volna téveszméim.Nem hallucináltam csak nagyon erős félelmek voltak bennem.Meg olyan tüneteim hogy a lábam meg a kezemet ilyen gyengének nem hozzám tartozónak éreztem mintha lógott volna a kezem.
2020. febr. 15. 18:38
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Igen ez nagy valószínüséggel szorongás, pánikbetegség lehet. Figyeld magad. Szerintem jobb lenne elmenni kezelőorvoshoz, de ha gyakran jön elő akkor viszont mindenképp menj el.
2020. febr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó csak akkor meg félre lettem diagnoztizálva és a semmire kapom az antipszichotikumot.
2020. febr. 15. 18:47
 8/8 monen ***** válasza:
100%

Remelem a problemad megoldodott, de ha meg sem, akkor ez a sajat tapasztalatom a deperszonalizacios/derealizacios zavarral, amit Axis 1-en PTSD-vel diagnosztizaltak. 3 epizodot eltem meg.


1. Magamat kivulrol idegenkent lattam. Egy teljes erzelmi csend allt be es magamat kivulallokent figyeltem. Ahogy leneztem a kezeimre olyanok voltak mintha nemis az enyemek lettek volna.

Felelmetes volt a teljes erzelmi csend.


2. Az a felelmetes erzesem tamadt, belulrol leszakadok onmagamtol es egyre tavolabbrol kivulallokent neznem a vilagot. Mintha tavolodtam volna a vilagtol. Panikba edtem es egy szal pulcsiban kirohantam a minuszokba, hogy elmuljon ez az erzes.


3. Ez volt a legrosszabb, mett szoszerint ugy ereztem megszunik az enem. Ugy ereztem cseppfolyosodik az enem es megszunim. Ugy ereztem, ammenten megorulok es panikba esve rohantam a pszchiatriara. Utkozben a sajat nevemet, a szuleim, nagyszuleim es a fiam nevet emlegettem, illetve a szuletesi idopontomat es szuletesi helyenet, hogy emlekeztessem magam ki vagyok. Ez volt az eletem legborzasztobb "elmenye". Komolyan azt hittem megorulok.


Ez nem pszichotikus epizod. Mindvegig a valosagban maradsz, csak a panik, amit a zavar okoz ideiglenesen paralizalja a gondolkozasra valo kepesseget.

2020. máj. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!