Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Baj, ha sokat gondolok a halálra?

Baj, ha sokat gondolok a halálra?

Figyelt kérdés
32 éves leszek pár hét múlva. Nő vagyok. Igazából mindig is küzdöttem lelki problemakkal, mindig féltem valamitől, aggódtam, történtek dolgok, amiket nem vagy nehezen tudtam feldolgozni (pl. haláleset, hazugság, megcsalás miközben én mindennél jobban imádtam őt...), sokszor féltem a jövő miatt, bizonytalan voltam átlagos hétköznapi helyzetekben stb. stb. Szinte mindig hiányérzetem van, mindig csak vágytam valamire, de bárhogy is tepertem, nem értem el vagy csak csak minimális esetben. Sokszor gondolok arra, milyen lehet megszűnni létezni, amikor nem érzel semmit, nem tudsz semmiről. Nem félek a haláltól. De félek attól, hogy lenne merszem megtenni... Szerintetek mit kellene tennem? Úgy érzem, egyedül vagyok, nem ért meg az sem, akiről azt hittem, mindig mellettem van. Egyedül érzem magam.
2020. febr. 14. 22:31
 1/2 anonim válasza:
Szia. Én csak annyit tudok mondani hogy az életben mindig vannak jó dolgok. Élni a legjob dolog a világon, de egyben életveszélyes is, sokszor mondják. Ha hallgatsz rám akkor küzdesz és nem adod fel a harcot. Ahogy leírtad elég sok mindenen mentél keresztül de kitartónak kell lenni, ki tudja mit hoz a holnap. Lehet hogy megtalálod az igazit vagy valami apró jóság történik ami örökre megváltoztatja az életed a jól felé. Sok sikert, kitartást a nehéz időkben.
2020. febr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is sokat gondolok rá. A megsemmisüléstől félek. Tudom, hogy nem vagyok rá hatással és inkább a jó dolgokra érdemes koncentrálni: élni amíg lehet, megtenni mindent, amit lehet. Erre hatással vagyok, a halál után bekövetkező dolgokra nem.
2020. febr. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!