Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet segíteni egy...

Hogyan lehet segíteni egy alkoholistán?

Figyelt kérdés

Tudom, alapból az a válasz, hogy sehogy.

Olyanok válaszára lennék kíváncsi, akiknek a párjuk alkoholista. Hogy élték meg, hogy próbáltak segíteni, sikerült-e valami élhető megoldást találni? Illetve miben nyilvánult meg az alkoholizmus? Agresszió, csendes, otthon ivó stb.

Nagyon nehezen viselem a párom "hobbiját", nem tudom, hogy tehetnék-e érte valamit.



2020. febr. 15. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Tényleg sehogy.

Valaki vagy hajalmos rá, vagy nem.

Engem is próbáltak jópárszor "rászoktatni", de mindig rosszul lettem tőle.

1 olyan embert ismertem, akit komolyan kezeltek, és le tudott állni vele. De mindig visszatért. Sosem volt senkije emiatt.

Ő legalább nem akart családot.

2020. febr. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Csak egy szakember, ezzel foglalkozó csoport tud rajta segíteni. De elsősorban csak az ő akaraterején és elhatározásán múlik minden. Te a fejed tetejére is állhatsz, ha ő nem akar változni minden próbálkozásod meddő kísérlet lesz csupán.
2020. febr. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy ismerősöm aki úgy tudta letenni, h szakember rábírta, h csak azt fogadja meg a szeretteiért, h csak ma nem iszik! Kibír egy napot másnap programot szerveztek az nap sem ivott és ajánlottak neki egy kutyát! Séta kifogás...lefoglalta és végül le is tette. Utólag azt mondta, h nem is érti, hogy lehetett olyan hülye, h az értékes napokat at alkoholozálja...!
2020. febr. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Csakis önmagàn tud segíteni. Ha megvan a komoly elhatarozás hogy leszokjon akkor irány az anonim alkoholisták klubja.

Innentől jön a ti szerepetek hogy segítsétek.

Mindenkinek egyéni a temápia

En 20 évig ittam, a végén brutálisan. Két válás után egyedül voltam, van egy lányom, miatta tettem le a poharat, hogy ne kelljen szégyelnie. 11 éve nem ittam.

2020. febr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem párom, hanem rokonom volt alkoholista, rajta végül az anonim alkoholisták segítettek. Előzőleg azért eléggé durván ivott, egy üveg vodka csak délelőtt, szóval azért nagyon kemény volt a dolog. Veszélyeztette a családját is (első házasságából volt egy fia, második házasságából még két gyereke), agresszív is volt, de inkább felelőtlen (részegen vezetett, még miután elvették a jogsiját is). Kirúgták a munkahelyéről, miután ott is ivott.

Na, szóval így került be az anonim alkoholistákhoz. Nem segített neki semmi elhatározás, pszichológus, családi kérlelés, semmi. De azért ez az AA sem egy csupa móka és kacagás, majdnem erre is ráment a házassága, azért az gyakorlatilag egy szekta. De legalább az alkoholról leszokott, és most úgy tűnik, jól van. Olyan hat éve kb nem iszik (amennyire én tudom).

2020. febr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

egy ismerősöm, és a gyerekei, már nagy kamazsok megmondták az apjuknak, vagy abbahagyja vagy elmennek. Akkor abbahagyta, tiszta is 10 éve minimum.

A másik meg már idős, megmondták, hogy otthonba viszik, mert ugye semmivel nem foglalkozott olyankor, hogy meleg legyen nála, bármi, ő akkor hagyta abba...


de tudok olyat is, akin semmi se segített, bele is halt, magára hagyva a gyerekét....akiről tudta, hogy csak ő van neki


annak is akarnia kell, aki iszik

2020. febr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Pont az előbb beszéltem egy alkesz haverommal. Megint ivott, megint bánta. Elvált pasik társasága vagyunk, rendszeresen összejárunk sörözni. Ő az egyetlen aki kapcsolatban él, és az egyetlen, aki minden nap iszik. Sokat. Ha iszik, akkor aktív. Barkácsol, tanul, gyerekkel foglalkozik, stb. Ha nem iszik, akkor meg passzív. Az alkohol adja a spirituszt az életéhez. A házassága alatt kezdett el inni, a motivációt is értem. Kiölte belőle az életörömöt, és alkohollal pótolja. Sosem fog tudni leállni, amíg nem talál másvalamit, ami örömet okozna. Ha találna, rögtön abbahagyná, mert amúgy teljesen normális fickó. A kapcsolata se jó, és ez persze rá volt fogva a piálására. Ez már motiválta, úgyhogy tavaly hónapokig nem ivott, és végül nagyon el volt kenődve, mert a barátnője nem értékelte a teljesítményt. A lényeg, hogy az ilyen embereket nagyon támogatni kell, és a legkisebbek tűnő eredményt is jutalmazni kell.
2020. febr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nálunk nem a boldogtalanság az alkoholizmus oka. A páromnak megvan mindene, nincsenek nagyobb problémái, szerető családja van, saját elmondása szerint is mázlista és boldog ember. Csak épp imád inni, bandázni a haverokkal és neki ez a szórakozás. Tudja, hogy nem jó, fogadkozik, hogy többé nem teszi, de gyenge. Részegen sem agresszív, nem bánt senkit, de magasról tesz ilyenkor mindenkire. Velünk nem tölt időt. A munkáját elvégzi, a ház köröli dolgokat is ellátja nagyjából, de közös program nincs, hiszen a haverokkal iszik kikapcsolódásképpen.
2020. febr. 15. 10:43
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem fontos szempont, hogy az illetőnek mennyi belátása, betegségtudata van. Ha nulla, és ez többszöri szembesítés ellenére sem változik, akkor civilként valóban lehetetlen segíteni, bármennyire is jó barátunk, szerettünk. Ha azért saját magát is zavarja a függősége, akkor azáltal tudsz neki segíteni, hogy meghallgatod, kérdezgeted, és próbálod afelé terelni, hogy forduljon szakemberhez. A függőséget kezelni ugyanis csak szakemberrel lehet, de egészséges mértékű lelki támaszt tudsz esetleg nyújtani. Csak vigyázni kell, nehogy rámenj, nehogy túl sokat várj el magadtól. Az orvoshoz nem tudsz elcibálni valakit, nem tudsz helyette segítséget kérni, tehát végsősoron valóban a betegen magán múlik a legtöbb.
2020. febr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem írod, hogy megvan mindene, akkor a saját példámból kiindulva pont azt írtam volna, hogy a boldogság, mert azt tudom hogy nekem az hiányzik. Este-éjjel 6-8 sör, ágyba zuhanás, felkelés, evés ilyesmi, itthon ez-az teendők stb, aztán kezdődik elölről, este net előtt lógás stb, sörök bontása sorban.


De ha tényleg megvan mindene, és boldog is, akkor el nem tudom képzelni miért iszik. :(

2020. febr. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!