Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet enyhe retardáltság jele?

Ez lehet enyhe retardáltság jele?

Figyelt kérdés

Leírom azt a kínos kis sztorit ami miatt hülyének érzem magam.

Egyetemi kollégiumban akartam szobafoglalás-meghosszabbítási ügyet intézni (ez volt az első ilyen). Elvileg volt kitéve egy papír az ügy menetéről, meg emailt is kaptam róla, amit nagyjából elolvastam, megjegyeztem mit kell vinni de nem többet. rögtön az első normális kérdésem után azt a választ kaptam üvöltve, hogy LE VAN ÍRVA MINDEN A PAPÍRON, OLVASSA EL AZTÁN JÖJJÖN IDE. Zavartan mondtam, hogy elolvastam, de mivel nem mertem több kérdést feltenni, annyit szerencsétlenkedtem az okmányokkal és a papírok kitöltésével, hogy eljutottunk egy olyan pontig, ahol megkaptam hogy

"Hát, magát nem tudom, hogy vették fel ide..." Nyilván sértett, mert amúgy egy neves egyetemre járok, a portások meg lehülyéznek. De nem szóltam semmit, sőt a végén még én kértem bocsánatot. Egyébként a problémája nyilván az volt, mint minden ilyen téren dolgozónak, hogy "ma már több százan jöttek hozzá ugyanazzal a dologgal kapcsolatban, és marhára fárasztó mindent újra végigmondani". Ezért is tették ki a papírt meg küldtek emailt, amit később újraolvasva tényleg minden lényeges le volt írva benne, de nem készültem fel, hogy ez lesz.

Tehát összefoglalva sikerült egy fél perces munkát egy öt perces szenvedésre fordítanom a balf***ságom miatt, és komolyan elgondolkoztam, hogy valóban ilyen rossz-e a helyzetfelismerésem és problémamegoldó képességem, mert kizártnak tartom, hogy ez bárki mással így megtörtént aznap.


2020. febr. 16. 00:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy retardált,már abból is tudható hogy ilyen jól átlátadd a szitut utána. Szerintem itt arról van szó,hogy a portás bunkóssága lesokkolt egy kicsit ettől érzed ezt ilyen problémának.Egy nagyon jó tanács:ha vki rosszul bánik veled(bunkó stílusban) akkor véletlenül se kezd el ennek feltételezhető okát keresni.Ő bunkón bánt veled és erre te rosszul reagáltál, ennyi a történet.
2020. febr. 16. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne kérdőjelezd meg a képességeidet ilyen apróságok miatt.
2020. febr. 16. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az életben előfordulnak hibák, ebből lehet tanulni. Képességeidet ne kérdőjelezd meg emiatt, az illető frusztrált volt. Mindenkivel előfordult már hasonló az életben, a hibákból lehet tanulni.
2020. febr. 16. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem szántál annyi időt az értő végigolvasásra, mintha mindent jobban tudó szuperportásod rögtön azzal kezdte volna a kiírást, hogy KÉRJÜK OLVASSA ÉS ÉRTELMEZZE A TELJES, SZÁNDÉKOSAN TERJENGŐS AGYMENÉST!


Így már neki szüksége sincs egyetemre, hogy mindenkinél okosabb lehessen, pedig az egész csak egy-két ócska játszmatrükk bekombinálása, tehát ti meg milyen gyogyósok vagytok, amikor felkészületlenül kerültök egy ilyen jóravaló munkaerő kezei közé.


Hagyd a francba, rajta fogtok a legtöbbet röhögni.

2020. febr. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez tipikus. Nem csak ebben a szituációban. Bementem egy üzletbe és nem figyeltem a kiírásokat. Sok tábla volt, az is hogy lehet kártyával fizetni. Nézelődtem, és már a róbafülkénél megkérdezte az eladót udvariasan hog, lehet-e kártyával fizetni. Erre ő nem azt mondta hogy "igen lehet", hanem nagyon bunkó stílusban visszaválaszolta hogy "Ki van írva". Mondjuk ez kicsit más, mert egy üzletbe belépve nem azzal kezded hogy 1 percet rááldozol a kiírások elolvasására. Csak arra akartam kijukadni hogy 10 évvel korábban még szarul éreztem volna magam, hogy miért nem figyeltem, de most már tudom hogy a lekezelően bunkó stílusra nincs mentség. Előfordul a figyelmetlenség, biztos vagyok benne hogy a portással is. Senki se tökéletes, és nem vagy retardált :).
2020. febr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Azért van ott, hogy tájékoztatást adjon ha kérik. Ezért fizetik. Ha kell napi 500-szor. Ebben az esetben te az ügyfél vagy. A szobáért gondolom fizetsz. Az pedig, hogy valaki, jelzőkkel illetve minősítsen elfogadhatatlan. Azért mert nem olvasok végig egy tájékoztatást nehogy már a portás sértegessen. Csak ott hibáztál, hogy nem küldted el a fenébe.
2020. febr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mellesleg a mai mezőnyben vastagon zseni utca már, amikor spontán meg-megkérdőjelezi valaki a képességeit egy-egy nyilvánvalóan nem rá nézve gázos szituációban.
2020. febr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!