Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Szerintetek leküzdhető a gyerekkori sérelem felnőtt korban?

Az a problémám, hogy szociális szorongással szenvedek. Voltam pszichologusnál és kiderült azért van ez bennem, mert gyerekkoromban egyke gyerek voltam és túlságosan óvott és féltett mindentől anyukám és az ő szorongása, aggódása kihatott rám.

Sajnos ennek hatására szorongó huszonéves felnőtt lett belőlem. Ez az egész sajnos nagyon bele épült a személyiségembe.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Van ki út? (Nagyon megnehezíti az életem a szorongás)

Továbbra is járni fogok pszichológushoz csak kíváncsi vagyok esetleg volt e valaki hasonló helyzetben és hogy szerintetek van e ebből kiút?

Keress kérdéseket hasonló témákban: mentális, egészség, szociális, szorongás, fóbia, félelem

febr. 16. 13:10  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Szia!

Én ugyan pszichológushoz nem mentem, de elolvastam egy önsegítő könyvet, és az abban leírt módszerek (amiket amúgy a pszichológusok is megtanítanak, ha valaki szorongással fordul hozzájuk) nagyon sokat segítettek. Kb. egy év volt, mire már igazán éreztem változást, és sikerült sok kritikus helyzetben csökkentenem a szorongásomat. Szóval tényleg lehet változtatni, legalábbis nekem sikerült. Kitartás, neked is menni fog :-)

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/17Időpont febr. 16. 13:21 Privát üzenet
Igen, le. Én ugyanígy jártam Édesanyámmal. A mostani rész nem fog tetszeni, de nem is ez a cél. Nem pszichológushoz kell járni, hanem emberek közé. Ha szorongsz akkor is, sőt főleg akkor. Ha jön a pánik, azt meg kihordani lábon. Ha elég sokat gyakorolsz, akkor egy idő után oldódik a szorongás, és végül el is múlik. Ez a fajta terápia nekem 2 évembe tellett, de már jól vagyok. Beszédet még nem mondanék tízezer ember előtt, de a normális szociális helyzetek mennek.

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/17Időpont febr. 16. 13:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem :) köszönöm a válaszod. Mi volt ez az önsegítő könyv?

Továbbra is járok pszichológushoz és remélhetőleg együttes erővel gyorsabban leküzdöm, mint egyedül. :)

Aki volt még hasonló helyzetben nyugodtan leírhatja tapasztalatait :)

# 3/17Időpont febr. 16. 13:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igazad van második válaszoló. Csak tenyleg nagyon nehéz borzasztó érzés a szorongás.

2 éve próbálom tudatosan fejleszteni magam.

Sajnos sokszor sokszor futamodok meg még mindig. Sokat fejlődtek a 2 év alatt, de még nagyon nem vagyok igazi.

Arra is gondoltam, hogy lehet érdemes lenne szorongás csökkentőt szednem, hogy könnyebben bele tudjam magam vinni a szorongató helyzetekbe. Vagy nem érdemes gyógyszerhez nyúlni?

# 4/17Időpont febr. 16. 13:34 Privát üzenet
Nekem is a gyerekkoromból adódott a szorongás, csak nem a túlzott féltés stb, hanem épp az ellenkezője és egyéb negatívumok miatt. Nekem pszichoterápiára volt szükség, de elég gyorsan sikerült felülemelkednem. Magamtól ez nem sikerült.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/17Időpont febr. 16. 13:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem :) köszönöm ez nagyon bíztató :)

# 6/17Időpont febr. 16. 13:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mennyi időt vett igénybe a pszichoterápia?

Volt valami megnevezése a terápiának? Tehát ilyen meditációs vagy kognitív viselkedésterapia, relaxacos.....

# 7/17Időpont febr. 16. 13:56 Privát üzenet
Én mindössze 6 ülésen voltam és kognitív terápia volt.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/17Időpont febr. 16. 13:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan kapok választ és ennyit :)

Jöhetnek még tapasztalatok ezzel is segítve más hasonló sorstárson, aki esetleg rátalál majd erre a kérdésre :)

# 9/17Időpont febr. 16. 14:00 Privát üzenet
Ja még annyit, hogy egy másik pszichiáter próbálta nálam a hipnózisterápiát, aminek az alapja a relaxáció, na az nekem nem sikerült.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/17Időpont febr. 16. 14:00 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Anyukák, akik tanultatok (gyermek) pszichológiát valamilyen szinten? Szerintetek nem kellene minden gyermeket vállaló nőnek?
Egy beszámítható, felnőtt embert kötelezhet a pszichiáter, hogy befeküdjön a pszichiátria, ha nem akar a kezelés ezen formájával élni, attól erőszakkal bevitetheti?
Figyelemzavaros vagyok?
Ha egy 19 éves fiú nem tudott sötétben vagy egyedül a házban aludni egy horrofilmtől napokig (Sephen King AZ) az már mentális probléma vagy még lehet későnérő? Illetve emiatt a...
Az Érzelmi Intelligencia felnőtt korban hogyan fejleszthető?
Miért csak tinik akarnak öngyilkosok lenni?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!