Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek leküzdhető a...

Szerintetek leküzdhető a gyerekkori sérelem felnőtt korban?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy szociális szorongással szenvedek. Voltam pszichologusnál és kiderült azért van ez bennem, mert gyerekkoromban egyke gyerek voltam és túlságosan óvott és féltett mindentől anyukám és az ő szorongása, aggódása kihatott rám.

Sajnos ennek hatására szorongó huszonéves felnőtt lett belőlem. Ez az egész sajnos nagyon bele épült a személyiségembe.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Van ki út? (Nagyon megnehezíti az életem a szorongás)

Továbbra is járni fogok pszichológushoz csak kíváncsi vagyok esetleg volt e valaki hasonló helyzetben és hogy szerintetek van e ebből kiút?



2020. febr. 16. 13:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Én ugyan pszichológushoz nem mentem, de elolvastam egy önsegítő könyvet, és az abban leírt módszerek (amiket amúgy a pszichológusok is megtanítanak, ha valaki szorongással fordul hozzájuk) nagyon sokat segítettek. Kb. egy év volt, mire már igazán éreztem változást, és sikerült sok kritikus helyzetben csökkentenem a szorongásomat. Szóval tényleg lehet változtatni, legalábbis nekem sikerült. Kitartás, neked is menni fog :-)

2020. febr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Igen, le. Én ugyanígy jártam Édesanyámmal. A mostani rész nem fog tetszeni, de nem is ez a cél. Nem pszichológushoz kell járni, hanem emberek közé. Ha szorongsz akkor is, sőt főleg akkor. Ha jön a pánik, azt meg kihordani lábon. Ha elég sokat gyakorolsz, akkor egy idő után oldódik a szorongás, és végül el is múlik. Ez a fajta terápia nekem 2 évembe tellett, de már jól vagyok. Beszédet még nem mondanék tízezer ember előtt, de a normális szociális helyzetek mennek.
2020. febr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Értem :) köszönöm a válaszod. Mi volt ez az önsegítő könyv?

Továbbra is járok pszichológushoz és remélhetőleg együttes erővel gyorsabban leküzdöm, mint egyedül. :)


Aki volt még hasonló helyzetben nyugodtan leírhatja tapasztalatait :)

2020. febr. 16. 13:29
 4/17 A kérdező kommentje:

Igazad van második válaszoló. Csak tenyleg nagyon nehéz borzasztó érzés a szorongás.

2 éve próbálom tudatosan fejleszteni magam.

Sajnos sokszor sokszor futamodok meg még mindig. Sokat fejlődtek a 2 év alatt, de még nagyon nem vagyok igazi.

Arra is gondoltam, hogy lehet érdemes lenne szorongás csökkentőt szednem, hogy könnyebben bele tudjam magam vinni a szorongató helyzetekbe. Vagy nem érdemes gyógyszerhez nyúlni?

2020. febr. 16. 13:34
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem is a gyerekkoromból adódott a szorongás, csak nem a túlzott féltés stb, hanem épp az ellenkezője és egyéb negatívumok miatt. Nekem pszichoterápiára volt szükség, de elég gyorsan sikerült felülemelkednem. Magamtól ez nem sikerült.
2020. febr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Értem :) köszönöm ez nagyon bíztató :)
2020. febr. 16. 13:53
 7/17 A kérdező kommentje:

Mennyi időt vett igénybe a pszichoterápia?

Volt valami megnevezése a terápiának? Tehát ilyen meditációs vagy kognitív viselkedésterapia, relaxacos.....

2020. febr. 16. 13:56
 8/17 anonim ***** válasza:
Én mindössze 6 ülésen voltam és kognitív terápia volt.
2020. febr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan kapok választ és ennyit :)


Jöhetnek még tapasztalatok ezzel is segítve más hasonló sorstárson, aki esetleg rátalál majd erre a kérdésre :)

2020. febr. 16. 14:00
 10/17 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, hogy egy másik pszichiáter próbálta nálam a hipnózisterápiát, aminek az alapja a relaxáció, na az nekem nem sikerült.
2020. febr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!