Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavarom...

Borderline személyiségzavarom van, és képtelen vagyok kontrollálni magam az evés terén. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
A többi önkárosító magatartás már ritkább (vagdosás, több gyógyszerbevétel), de most meg attól szenvedek, hogy minden rossz érzést az evéssel csillapítok. Hogy szokhatnék le erről? Inzulinrezisztenciám van, ezért nagyon oda kellene figyelnem az evésre. Fogok járni pszichológushoz, de addig is szívesen fogadnék tanácsokat.

2020. febr. 17. 07:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Az, hogy nekiállsz sportolni, értelmes életet élni. Ha nem dolgozol, akkor keresel munkát. És azt mondod magadnak, hogy én most nem eszem. Alapvetően, ha egy ember nem akar enni, akkor nem eszik.
2020. febr. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%

Honnan tudod, hogy bordeline vagy? Orvostól kaptad a diagnózist, aki lepoasszolt egy pszichológushoz, vagy magad találtad ki?


Az egyes számú tanácsom az: menj orvoshoz és vele diganosztizáltasd magad, tőle kérd ki a kezelés menetét, vele alakíts ki bizalmi viszonyt. Ő majd segít, ha lehet rajtad segíteni.

2020. febr. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Sport: sok és rendszeres

Egyrészt ledolgozod a plusz kalóriákat, másrészt a depressziós időszakaidat tudod vele javítani mive endorfin fog termelődni, harmadrészt a fix napirend is jót fog tenni


Napi min 1 óra, fix időpontban.

Nem kell nagy dologra gondolni, pl gyors tempójú séta futógépen vagy ha edzettebb vagy, akkor futás

2020. febr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Orvos diagnosztizálta. Tudom,hogy kellene mozognom,csak nehéz beépíteni a napirendembe. Dolgozom, és minden nap este 6-ra érek haza, utána meg már nincs erőm nekiállni.De valahogy muszáj lesz elkezdenem.
2020. febr. 17. 09:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mozogj és figyelj oda arra,hogy mit eszel. Sok zöldség, inkább húsok, a szénhidrátokat, zsírokat csökkentsd.
2020. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk ezt a diéta dolgot, az nem fog megoldani egy mentális betegséget.

A terápia, a gyógyszerek és a fix napirend viszont kordában tudja tartani a dolgot.

Kérdező, ha másként nem megy, akkor kérj segítséget a napirend kialakításához.

Nem ajánlom, hogy kutyát tarts, mert az nem összeegyeztethető a betegségeddel, de ha a sport nem megy, ajánlom, hogy keress fel egy közeli menhelyet és beszéld meg velük, hogy elviszed az ebeket munka után fix időpontban sétálni vagy egy idős szomszéd kutyáját.


Emellett a reggeli és az esti rutinodat is ki kellene alakítani.

2020. febr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, a fix napirend sokat segítene. Majd beszélek erről a pszichológusommal is, és ki fogok alakítani egy napirendet. Gyógyszereket szedek, évekig jártam pszichoterápiára, kipróbáltam alternatív dolgokat is a hagyományos orvoslás mellett (pl.kineziológia), lett stabil munkahelyem és párkapcsolatom, úgyhogy sokkal jobban vagyok, mint pár éve. Csak azért néha vannak kilengések stresszhelyzetekben.
2020. febr. 17. 17:02
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jó úton vagy :)

Mindenképp beszélj a pszichológusoddal és az orvosoddal az evészavarodról és kitartás.

Párod nem tud eljárni veled sportolni?

2020. febr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hagyjuk ezt a diéta dolgot, az nem fog megoldani egy mentális betegséget."

Köszönöm. Végre valaki. Fontos a sport meg az egészséges étkezés, ezt nem tagadom, de néhányan úgy beszélnek róla, mintha mindent megoldana. Közel sincs így.


Egyébként én is borderline vagyok (diagnosztizált - mert ebben ugye divat kételkedni itt az oldalon), szintén inzulinrezisztanciával. Szóval nem vagy egyedül. Nekem valószínűleg a fogamzásgátló okozta, nem tudom, te most szedsz-e valamit. Én már majdnem egy éve abbahagytam, és sokkal jobb lett azóta.


Amikor szedtem a tabikat, akkor egyik pillanatról a másikra tört rám a farkaséhség, és legszívesebben szétvertem volna mindent és mindenkit, aki miatt nem tudtam azonnal kajához jutni. (Sor a büfében, az oktató még tartotta az órát, stb.)

Amióta nem szedem, jobb. Egyébként amíg nem diagnosztizálták az IR-t, azt hittem, hogy a borderline okozza ezt az impulzív evést és falásrohamot, de nem.


Szerintem nálad is több köze van az állandó evésnek az IR-hez, mint a borderhez. Persze, lehet, hogy így még inkább örömet társítunk az evéshez. A kisgyereknek sem adnak cukrot estére, nehogy felpörögjön... Nos, nekem nem is muszáj cukrot enni, de ha például sütit eszem, akkor annyira felpörgök, hogy semmire sem tudok koncentrálni.


Én azt gondolom, hogy nem kevesebbet kell enni, hanem egészségesebbet, kevesebb szénhidrátot tartalmazót. Szerencsére én imádom a tojást, zöldségeket, főzelékeket, csirkemellet, szóval nem a péksütiket meg a kenyeret tolom állandóan.

Nézz utána ételek glikémiás indexének, és válaszd az alacsonyabbat! Esetleg a pszichológus mellett keress fel egy dietetikust is (én is felkeresek egyet, amint kicsit ki tudok szabadulni a napi kötelezőkből), ő majd segít étrendet összeállítani.


Ha szeretnél, akkor nyugodtan beszélgethetünk privátban is, hiszen sorstársak vagyunk, és hátha tudunk egymásnak hasznos dolgokat írni.

2020. febr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó 2 válaszoló, köszönöm :) Beszélek majd a pszichológusommal, és egy dietetikust is felkeresek valamikor, csak kevés időm van. A párom maximum hétvégén tudna velem edzeni, bár a semminél az is több lenne.
2020. febr. 18. 06:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!