Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik, ha az ember...

Mi történik, ha az ember xanaxot antidepresszánssal együtt szed?

Figyelt kérdés
2020. febr. 17. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Pszichiáter mondta, hogy a kettőt együtt nem szabad szedni. Mondjuk Xanax és Rivotril. (Ez biztos forrás, mert antidepresszánst írt fel, én meg közben bekapkodtam egy-két Xanaxot is mellette. Akkor még nem tudtam, hogy nem lehet, el is mondtam neki. Jól lecseszett.) Amúgy különösen "történést" nem vettem észre, de elmagyarázta, miért káros hosszútávon.
2020. febr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor 1-2 hét alatt még semmi komoly következménye nem lehet?
2020. febr. 17. 14:06
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
A xanax és a rivotril is nyugtató. Persze hogy nem szabad egyszerre szedni. Viszont az antidepresszánshoz adnak nyugtatót is. Te valamit keversz...
2020. febr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Még nem szedek semmit, de megyek az orvoshoz antidepresszánst feliratni. Egy hete szedek xanaxot, mert rohamok jönnek rám, sírógörcs, remegés, súlyos a depresszióm, öngyilkossági gondolataim vannak, idegileg kivagyok. Olvastam, hogy az antidepresszánsnak kell egy pár hét, mire hat. Amíg hat, muszáj szednem xanaxot. Így, hogy szedem, így is rosszul érzem magam, annyit segít, hogy nem jön rám az a durva légszomj, sírás, remegés.
2020. febr. 17. 14:16
 5/10 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, még nem szedek és nem is szedtem soha antidepresszánst.
2020. febr. 17. 14:20
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

A Rivotril nem nyugtató 3as! Vagy kinek szántad a válaszod? 1. voltam.

Olvasd már el a papírját, ha nem szeded: házipatika.com

2020. febr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Még annyit a leíráshoz, hogy a Rivotril valóban nyugtató hatású, de főként pánikbetegségre, szorongásra írják fel, ezért nem szabad Xanaxot és Rivotrilt szedni egyszerre.

Kérdező! 1-2 héttől nem lesz bajod. Hosszú távon nem szabad szedni. Nekem ezt mondta az orvos, csak azt tudom írni itt is, amit mondott.

2020. febr. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Milyen típusú gyógyszer a Rivotril és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A Rivotril hatóanyaga a klonazepám, amely a benzodiazepinek gyógyszercsoportjába tartozik.

A klonazepámnak görcsgátló, nyugtató, izomlazító és szorongásoldó hatása van.

A Rivotril tablettát a következő betegségek kezelésére alkalmazzák:

Epilepszia (csecsemőknél, gyermekeknél és felnőtteknél).

Szorongásos állapotok és ezekhez kapcsolódó tünetek.


Ennél jobban nincs leírva, hogy a Rivotril nyugtató. Belekötés előtt megnézhetnéd.

2020. febr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jól jár vele. Az AD szedésének elején pár hétig, esetleg hónapokig nyugtatót is kell szedni, mivel az AD eleinte még jobban felerősíti a tüneteket.

A rivotril meg nyugtató, ebből már nem jössz ki jól!

2020. febr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még nyugodtabb leszel. A Rivotril és a Xanax, hát azért gázos együtt szedni hosszútávon, mert benzodiazepin típusúak és ezekhez nagyon gyorsan hozzá lehet szokni, de lejönni pokol.
2020. febr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!