Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség, szorongás,...

Pánikbetegség, szorongás, depresszió ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem voltam orvosnál. Nem diagnosztizáltak. De vannak napok, amikor azt érzem, segítségre lenne szükségem.


Pánikrohamok gyötörnek.

Előfordulnak (leginkább esténként) súlyosabb helyzetek, amikor azt érzem, meg fogok halni. Persze az eszemmel tudom, hogy nem, de az érzések felülírják ezt... Aki átélt már ilyesmit, az tudja.

Rendszeresen jelentkeznek kisebb rohamok, amikor nem kapok rendesen levegőt, hevesebben ver a szívem, kényelmetlenül érzem magam. Ez hetente többször jön, tarthat 20 percig vagy akár 1 óráig is. Megtanultam már nagyjából "kezelni": az eszemmel nyugtatom magam, próbálok lassabban levegőt venni... de ez akkor sem normális. Teljesen váratlan helyzetekben jelentkezik, néha társaságban is, amikor elvileg jól érzem magam.


Depis napjaim is vannak, de szerencsére azok ritkábbak. Olyankor senkivel nincs kedvem találkozni (a férjemen kívül). Olyan gondolataim vannak, és olyan dolgokat csinálok/nék, hogy nem ismerek magamra. Egy darab sz...rnak érzem magam, önbizalmam 0, bármit csinálok, nem vagyok elégedett a külsőmmel és a viselkedésemmel sem.


Illetve... sokszor rágódom helyzeteken, amiken nem kéne. Valamilyen szinten fontos mások véleményével foglalkozni, hiszen az egyfajta tükör rólunk. Viszont valamit sokkal lazábban kellene kezelnem, és nem azon rágódni, hogy most xy mit fog gondolni.


Fiatal vagyok még, boldog vagyok, elégedett lehetek az életemmel. Éppen emiatt teljesen indokolatlannak tartom, hogy ez történik velem. Bár a hajlamot sajnos örökölhettem.


Félek orvoshoz menni, mert nem szeretnék gyógyszerektől függni. És nem szeretném kiteregetni részletesen az életemet senki idegennek.


Aki átélt már hasonlókat, és tud jó tanáccsal szolgálni, kérem, segítsen!



2020. febr. 17. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Elsőként menj csak pszichológushoz, ha a gyógyszerektől tartasz.
2020. febr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy szar!!!! Ne érezd magad annak. Biztos vgyk benne,h gyonyoru vagy. Meg kell talalnod magadba azt ami trtszik. Ez lehet a lelked-pl h vannak napi jo cselekedeteid,figyelmes vgy stb-vgy szep a hajad,szemed,bmi...

En is ilyen helyzetbe vltm...en magamtol jartam ide oda pazichologusokhoz,mert azt ereztem,ahogy te ia irtad h megfogok orulni es h segitsegre van szuksegem...de nem talaltam meg az igazit...nem ereztuj egymast es azt sem ereztem h jo iranyba haladnank.... aztan sok ev utan talaltam egy pszichiatert,aki tart pszichiterapiat is. Na most erzem azt,h van aki segit...es h kell is jarnom mert en se vagyok jol. Ertem h felsz a gyogyszerektol,de 1. Vissza is lehet utasitani. 2. Van olyan pszichiater is aki nem annyira gyogyszerezos de van aki nagyon gyogyszerparti. Hat aki magyon az annal sokszor vissza kell utasitani es ennyi. Nem konnyu....de megeri keresgelni. Mert ha elvgy akadva nem fog magatol megoldodni. Aterzem a helyzeted es nyugi ez jo dolog h erzed segitaeg kell. Ez az elso lepes a gyogyulashoz. Pesti vagy??

Az Orszagos gerincgyogyaszati kp-ba is vannak terapeutak. Es ha nem pesti vgy vegulis az orszagos...van tb-s rendeles.

A Nyiro Gyula korhaz is orszagos asszem...ott is kerhetsz segitseget.

Es addig ia youtubeon keress autogen treninget az is biztosan fog picit segiteni.

En ezt szoktam. [link]


De a youtubeos autogen trening elott,mielott azt elkezdtem,annak idejen evekkel ezelott elsajatitottam egy autogen treninget pazichologus segitsegevel. H o vezette...aztan megtanultam.

2020. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Illetve annyi,h a szorongast picit enyhitheti a B vitamin complex is. En pl bioextra b vitamin comolexet szedek napi 4et.100 dbos,1000 ft a patikaba. +Magnezium.
2020. febr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod a paleo diétát. A légzés alapja nem a lassúsága, hanem a mikéntje. Pl. zen-, jóga-, butyejko-légzés. Könnyen elsajátítható.
2020. febr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vigyél be magnéziumot, b-vitamint a szervezetedbe. nyugtatólag tud hatni az idegrendszerre. egyik legtöbb vitaminos kaja, ami nagyon feltölt, az a zabkorpa. Tenyeredbe szórva is eheted; onnan meg beleszórod a szádba. Az íze olyan semleges, tehát nem kell tőle tartanod, és tényleg nagyon feltölt. :)Meg pl multivitaminos üdítők is vannak, vagy pl magfélékben van magnézium pl mogyoró. Vannak pl ilyen teák is, amik szintén jók, ilyen orbáncfű-citromfű tea kombó ; van pl még joreggelt kekszben is többféle vitamin, vagy pl gabonapehely-szeletben, stb.
2020. febr. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És is ilyen helyzetbe vagyok, jövőhéten pszichologushoz megyek. Érdemes neked is elmenni, bár nekem még 0 tapasztalatom van.
2020. febr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszaitokat!


Amikor kiírtam ezt a kérdést, nagyon mélyponton voltam. Friss, valós érzéseket tudtam így írni. Képzeljétek, másnapra már jó kedvem lett. Sőt, azóta az egész hét nagyon jól alakult. Ezt nem értem, hogy mi változik meg egyik napról a másikra. A napokban pánikolás sem volt.


Nem Budapesten élek, hanem Győr környékén.


Egy darabig szedtem magnéziumot, de nem éreztem hatását. Bár lehet, nem csak pár hétig kellett volna bevenni... :) Lehet folyamatosan szedni, akár hónapokig? Vagy kúra szerűen kell?

Gondoltam arra is, hogy multivitamint szedjek, mert pl. a hajamon is érzem, hogy sokat gyengült. Ajánlották nekem a Supradynt. Érdemes lenne ezt kipróbálnám + magnézium?


A paleo diétás kommentet nem értem. Az étkezés is ilyen szinten befolyásolja az idegrendszert, mentális egészséget?


Valóban, lehet egy próbát megérne a pszichológus. Csak amikor újra jól vagyok, akkor nem érzem sürgetőnek. Ez általában így szokott lenni...

2020. febr. 21. 10:49
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, most nézem, hogy a Supradyn magnéziumot is tartalmaz.
2020. febr. 21. 10:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is Győr környéki vagyok, és pánikbeteg.
2020. febr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!