Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy már az első...

Lehetséges, hogy már az első Rexetin tabletta hatott?

Figyelt kérdés
Jobban érzem magam nincs annyi kényszeres gondolatom viszont kicsit jobban pörgök
2020. febr. 19. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Kémiai értelemben biztos, hogy nem. De ha beleélted magad, hogy jobban vagy tőle (amúgy nagyon helyesen), akkor hatott. Ez a placebo hatás.
2020. febr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
3 hét után hat.
2020. febr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

20 év alatt sokszor hagytam abba és kezdtem el újra. Közben más gyógyszereket is próbáltam.

Én is tudom, hogy 3-4 hét alatt alakul ki az a hatása, ami a címkéjére írva van.

De egyrészt a mellékhatások már az első alkalmazás után jelentkezhetnek, másrészt a mellékhatás nem okvetlenül jelent rossz dolgot (pl. késleltetett ejakuláció - amiért urológusok is felírják ezt a gyógyszert).

Szóval ennyi év alatt és sok más gyógyszert kipróbálva biztosan mondhatom, hogy "valami van". Nem tudom hogy milyen folyamatok játszódnak le az agyban, de mindig, már az első tabletta bevételét követő napon reggel éreztem azt a kicsit furcsa, de kellemes agyi változást, amit az első alkalommal is.

Az elsőre alkalomra, amikor először szedtem ezt a gyógyszert még rá lehet fogni, hogy beleéltem magam, hogy föllelkesültem, hogy végre van megoldás. De az ötödik, tizedik újrakezdés után, amikor már csak utolsó szalmaszál volt, de nem reméltem semmi különöset - akár 3 hónap, akár 3 év kihagyás után, már nem lehet önbecsapás amit éreztem. Rögtön másnap (ha nem előbb, de azt nem is merem mondani sem).

Talán ott lehet valahol a magyarázat, hogy a szerotonin és a melatonin szorosan összefüggenek, és az utóbbinak az alvás szabályozásához van köze.


De azt mindig tudtam, hogy bárhogy is érzek, ki kell várni azt a 3-4 hetet mielőtt kijelentem hogy használ vagy nem használ.

2020. júl. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!