Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavar?

Bipoláris zavar?

Figyelt kérdés

Légyszi segítsetek !

Kb 3 éve kezdődött és nem tudom mi ez.

Szóval van h egyik napról a másikra olyan mintha depressziiós lennék , nem érdekel az iskola , a barátaim , egyszerűen csak el akarok tűnni . Ilyenkor önbántalmazáson is túlesek néha . Van , hogy ez tart 1-2 napig van , hogy 1-2 hétig aztán egyszer csak boldog leszek . Motivált,boldog és egyszerűen csak úgy minden oké . Eljutok arra a szintre , hogy biztosan csak valami hangulatingadozás volt . De mindig egy idő után visszaaesek erre a pontra . Ilyenkor nagyon sokat veszeledem szüleimmel is és ahogyan írtam semmi nem érdekel . És már legalább azek az időszakok váltakoznak nálam 3-4 éve . Mániás epizódnak nem tudom ez számít e (ez van a legritkábban) túlpötgök,mindenen nevetek, ha pl este jön rám random olyan gondolatom támad , hogy ki akarok menni pl futni vagy bulizni (pedig utálom a bulikat) vagy olyan is volt már , hogy le akartam nyírni a hajam mert az nekem illene . Aztán olyan 10-15 percen belül átmegy és teljesen megilyedek , hogy ez most mi volt . Jártam pszichológusnál , szerinte csak a serdülő kor miatt van , de azért bevett egy 2 hónapos terápiára . Amikor jártam pár napig jó volt , de pár napra a terápia után megint rosszabb lett . Ezért abbahagytam mert olyan volt mintha félvárról venne csak Őszintén netem rengeteget kutattam már , hogy mi lehet a gond velem és úgymond ez illett rám a legjobban . A körülöttem lévők ebből annyit tapasztalanak , hogy hangulatingadozásaim vannak és van amikor “nem vagyok kíváncsi” rájuk és egész nap a szobámban vagyok . Szerintetetek ez lehet bipoláris zavar vagy teljesen másról van szó ? Kezdek bepánikolni .Annyi még , hogy pánikrohamaim is szoktak lenni és elég durva szorongásom is .



2020. febr. 19. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Bármi is ez, inkább egy szakember (pszichiáter) diagnosztizáljon, mint én. Menj!
2020. febr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem az.
2020. febr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ebből, amit leírtál nekem erősen mániás depresszióra hajaz. Keress fel egy számodra megfelelő szakembert. Nem lehet pontosan tudni, mitől alakul ki, mindenkinek más áll a háttérben.

Ha hiszel a spiritualitásban, ajánlom, hogy keress fel egy olyan segítőt, aki a lelki oldalát is meg tudja vizsgálni a dolognak. Legtöbben csak gyógyszerekkel próbálják megoldani az ilyen és ehhez hasonló mentális zavarokat, ami valakinek bejön, valakinek nem. Te érzed, hogy számodra mi lenne a megfelelő, de szerintem mindenképpen keress valakit, aki tud ebben segíteni. Minden jót kívánok Neked és remélem minél előbb sikerül ezt lerendezned magadban. ❤️

2020. febr. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!