Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kétszer próbáltam füves...

Kétszer próbáltam füves cigit. Ettől lesz maradandó mentális problémám?

Figyelt kérdés
Összesen kétszer kipróbáltam... Soha többet nem akarom. A felnőttkortól 2 évvel vagyok fiatalabb (nem akarom leírni, mert kibannolhatnak miatta) és félek, hogy ez nagyon nagy hatást fog gyakorolni a mentális egészségemre. Mitől függ a károsodás mértéke? Esetleg emiatt lehet bajom a közeljövőben? Romolhatott miatta az agyam egy kicsit is egyáltalán?

2020. febr. 20. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, de ne szokj rá.
2020. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem. Másodikat azért próbáltam mert először nem éreztem, de ugyanaz volt a hatása. Csak aggódom, hogy ez mennyire befolyásolja a mentális egészségemet.
2020. febr. 20. 19:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Semmi maradandót nem okozott ennyi, teljesen megnyugodhatsz.
2020. febr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

100% hogy semmi bajod nem lesz tőle.

Endokannabinoidokat termel a saját agyad.


Ha cigarettáztál már vagy ittál alkoholt, akkor lényegesen több kárt okoztál a szervezetednek ezekkel a drogokkal.

2020. febr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
E-Cigizek, de a nikotin hogyan befolyásolja az agyat? 6 mg/ml-vel kezdtem, de most 3 mg/ml-nél vagyok és a következő liquid vásárlás már nikotinmentes lesz.
2020. febr. 20. 21:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha folytatod se lenne semmi bajod, attól ijedhettél meg, hogy a toleranciádhoz képest sok füvet szívtál, (több THC jutott a szervezetedbe a kelleténél) és ettől ijedtél meg. Az égvilágon semmi bajod nem lesz, ez nem heroin, wtf.
2020. febr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

#5 A nikotin egy - amúgy - toxikus kábítószer, amely függőségben kb a kokainéhoz hasonlít.


Az e-cigikről egyre több tanulmány jelenik meg, hogy veszélyes anyagokat tartalmaznak a patronok amik egyenesen a tüdőbe jutnak és lent is tartod őket sokáig.


Szóval marha nagy f..szság e-cigizni, főleg nikotinnal. Nem is értem hogy szoktál rá, de mivel annyira erős addiktív kábítószer, hogy innen húzós lesz lejönni. Főleg aki fiatalon függővé válik, már csak nagyon nagy véráldozattal tud leszokni a cigiről/ecigiről.


Apám letette 25 évesen, de egész életére megmaradt a függőség, még ma is kívánja a cigit.


Szóval már most maradandó károsodást okoztál magadnak ilyen fiatalon, egész életedre. Gratulálok.

2020. febr. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

...ja és ehhez képest a THC nagyon enyhe inkább pszichikai függőséget okozhat, csak ha rendszeresen napi szinten szívod. Akkor is a dohány a káros benne főleg.


Illetve a THC nem mérgező a szervezetre nézve, gyakorlatilag jointtal nem tudod túladagolni mert elalszol és kiesik a rakéta a kezedből.


Viszont ha megennél pár ciginyi dohányt, meghalnál a nikotinmérgezéstől. Nekem amúgy volt nikotinmérgezésem vizipipától. Szét hánytam fostam magamat. Ömlött a víz rólam, és pánikrohamaim voltak. Úgyhogy ott megfogadtam soha többé dohánytermék. Max fű mellé, de az is ritkán félévente.

2020. febr. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez szerintem emberfüggő, ki mennyire hajlamos a függőségre. Ismerek olyan férfit aki egy családi tragédia után a lakását füvezte el, és nem élt erősebb szerekkel. 16 évig teljesen rá volt kattanva. Egész nap csak szívott.
2020. febr. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 hogy ezen az oldalon mindig van valakinek egy drogos majom ismerőse, aki elszívja a házát, meg gyereket/feleséget otthagyva rohan a nagyvilágba narkózni. A fű nem addiktívabb mint a koffein, sőt... aki ennyire rákattan, az nem függő hanem mentálisan beteg.
2020. febr. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!