Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichológushoz milyen...

Egy pszichológushoz milyen gyakran kell járni?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert szükséges lenne elmennem egy pszichológushoz ugyanis pályakezdő diplomás vagyok, de nem találok munkát és már régebben is szorongtam/szocfóbiám volt karriergondokkal kiegészítve, ami miatt nem sok esélyem lenne még egy állásinterjún se és jó lenne ha meghallgatna egy szakember, hogy tanácsot is tudjon adni. De fizetés hiányában sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy hetente 15-20 ezreket adjak ki egy-egy alkalomért. Bónusz kérdés: Debrecenben ismertek jó pszichológust, aki segíthetne nekem?

2020. febr. 21. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Ha elmész hozzá a végén megkérdezed mikor menj legközelebb.
2020. febr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#2: Logikus, hogy nem egyszer mennék. -_-

De baromira nem mindegy, hogy havi 1-szer vagy heti 1-szer. Mert valami lelki társra - akinek kiönthetem a lelkem és életvezetési tanácsot ad - viszont szükségem van, hiszen lassan 2 hónapja van meg a diplomám és úgy telt el ez az idő, hogy az első pár héten elküldtem 1 tucat helyre a CV-met, ahonnan senki nem válaszolt vissza, az utóbbi időben pedig már felkelni sincs kedvem. Délben kimászok az ágyból és egész nap céltalanul gépezek.

2020. febr. 21. 17:43
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Én heti 1x járok hozzá. Ne hallgass azokra, azokra, akik azt mondják, hogy nincs értelme.
2020. febr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
59%

Heti 1x ajánlott.

Nem kerül semmibe, mert a TB kifizeti az egészet.


Kérj a háziorvostól egy beutalót és ő továbbküld a megfelelő helyre.

2020. febr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem rossz dolog pszichológushoz járni, de szerintem neked egy karriertanácsadó is sokat tudna segíteni.
2020. febr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#7: Már voltam, de szokásos közhelyeket és értelmetlen baromságokat tanácsolt: próbálkozzak több helyen, képezzem magam, egészítsem ki az önéletrajzomat (amit elég nehéz lenne tovább finomítani lévén, hogy sehol nem dolgoztam még és amúgy is elég sz** a karrierutam (szakváltás és csúszás)).
2020. febr. 23. 13:49
 7/9 anonim válasza:
0%
És hogyha sz@rnál bele és kimennél külföldre dolgozni?
2020. febr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#9: Egyrészt nem tehetem, mert a hallgatói szerződés miatt súlyos milliókat kellene visszafizetni. Másrészt - ha azzal kalkulálnék, hogy az ottani nagyobb fizetésből visszafizetném - nem biztos, hogy sok ideig meg tudnék kint maradni, mert amellett, hogy az angolom is nagyon gyér (német egyáltalán nem is tudok), ismerősöm sincs és talpraesett se vagyok.
2020. febr. 23. 21:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem 15-20 ezernél kezdődik, hanem 10 ezernél. Az elején mindenképp érdemes lenne hetente, aztán ha haladsz, lehet kéthetente is. Ne ragaszkodj diplomás munkához, bármit vállalj el, hamburgersütést, bolti eladóságot, hogy pénzed legyen, és közben keresel tovább.
2020. márc. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!