Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segitett már vkinek a hipnózis...

Segitett már vkinek a hipnózis bármilyen vonatkozásban?

Figyelt kérdés

Pl. szorongás, enyhe depi, ilyesmik..

De ha más problémát oldott meg, az is érdekes lehet.



2020. febr. 21. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyilván igen, azért használt módszer.
2020. febr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ha nyilván igen, akkor várom a tapasztalatokat.

Ha nincs ilyen, akkor..?

2020. febr. 21. 21:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor az azt jelenti, hogy itt és most épp nincs olyan ember, aki egyáltalán meglátta ezt a kérdést, plusz épp rá is ér, kedve is van, stb. válaszolni. Ettől még továbbra is igaz, hogy világszerte alkalmazott módszer a hipnózis.
2020. febr. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mármint a hipnózissal valaha közelebbi kapcsolatba került emberek közül nincs olyan éppen itt és éppen most. Mert nyilván nem minden második ember érintett az ügyben, annyira azért eleve nem gyakori eleve a szorongás, depi, stb. sem, és azon belül sem mindenkinek ez a módszer segített. De attól még igen, használják a módszert, tehát nyilván segíthet. Akinek meg nem, az keres más módszert. Egy módszer sem mindenható. Keress egy pszichológust, akiben megbízol, és aztán tedd azt, amit mond.
2020. febr. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Van időm, nem sietek sehová, igy továbbra is várom a kérdéssel kapcsolatos infókat.
2020. febr. 22. 07:58
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Az emberek, ha bajban vannak, minden hulyeségbe bele kapaszkodnak, ezért működik.. én biztosan nem engedném, hogy az agyamba turkáljanak, sokak szerint veszélyes is lehet mondta Popper Péter anno, mi van, ha egy házasságban élő három gyerekes családapáról kiderül hipnózis alatt, hogy homoszexuális, akkor az illető mit kezd vele? Jó esetben nyugtázza, hogy ez van ...rossz esetben akár megundorodik magától, sokkoló lehet számára, nem tudja feldolgozni és öngyilkos lesz. Ezt nem én találtam ki ilyen van és megtörtént.
2020. febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem.. Inkább kérd az őrangyalodat, hogy ringasson el.. Nálam az szinte mindig segít..
2020. febr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Sziasztok!

Örömmel olvastam,hogy itt vannak olyanok akiket érdekel a hipnózis.Már több évvel ezelőtt gondoltam arra,a hipnózist kipróbálom testi problémáim megoldására.Ilyen az enyhe -2 rövidlátásom.Vettem könyveket Pl: Kurt Tepperwein Hipnózis magasiskolája,Szellemi öngyógyítás.Ezek a téma iránt érdeklődőeknek alapkönyv.

Olvastam egy jó példát:Az úszás elvét tankönyvből el lehet olvasni,tanulni,de úszni még nem fogsz tudni.A hipnózis a tudatalattival való kapcsolat.A tudatalatti nyelve a képben való elképzelés.Lehunyod a szemed és elképzelsz például egy almát,színesben,szárával.Ha már jól megy,elképzelsz egy találkozást egy ismerősöddel.Hallod a hangját,elképzeled milyen ruhában van és még sok részletet.A könyvekben ez részletesen meg van írva.A lényeg: gyakorolni,gyakorolni,gyakorolni.

Veszélyek ? Mindennek megvannak a veszélyei.Még a gyógyszer fogyasztásnak is.Még egy fontos tényezőt említenek a könyvben.Ha nem hiszel,nem fog használni.

Elmondhatod naponta ezerszer,hogy hiszel,ha a valóságban nem.A hipnózis egy megváltozott tudatállapot,bekövetkezésekor az agy fogékonyabbá válik a szuggesztiókra a szóban elhangzott információk befogadására.Van gyenge,közepes,erős hipnotikus állapot.

Azt mondják öngyógyításhoz már az enyhe is elegendő.

Ha igazán különleges esetekről akarsz olvasni,ajánlom a Milton H.Erickson könyveit.Olvashatod DR Völgyesi Ferenc magyar hopnoterepauta írásait is.Erről a témáról tudnék mesélni,mert belemásztam.JÓ lenne ehhez a témához útitársakat találni.Persze olyanokra gondolok,akik időt,energiát nem sajnálva olvasnak,gyakorolnak és beszámolnak tapasztalataikról.

2020. márc. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Szia. Én most jöttem ki a dokimtol.

És ki akartam próbálni a hipnózist. Hát ma meg is történt. Kevert szorongásos panikbetegseg miatt járok. És hát ez nagyon durva volt. Első alkalommal most a teljes megnyugvást kellett megtapasztalni. Sikerült is. Úgy néz ki fogekony vagyok rá. Nyilván nem egy alkalom lesz, de szerintem hatásos. Olyan jó most a kedvem. El se hiszem hogy megtörtént. 🤗

2020. márc. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!