Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezdjek el pszichológus...

Hogyan kezdjek el pszichológushoz, vagy pszichiáterhez járni? Mennyibe fog kerülni?

Figyelt kérdés

Harminc feletti férfi vagyok, erős (de nem gazdag) anyagi helyzettel. Sajnos egy két évvel ezelőtti szakítás óta nem térek vissza az igazi, korábban az életet nagyon szerető, sportoló, és a boldogságomat mindenféle hobbiban megtaláló énemhez.

Az exemet elfejetettem, a szakítás óta nem is vágyom rá, de a szakítás folyamata tönkretette az önértékelésemet, főként a többszörös megcsalás miatt.

Azóta folyamatosan kisebbségi érzésekkel és különböző félelmekkel küzdök, nem sikerül visszatérnem az élet egyszerű dolgainak újbóli élvezetéhez.


Hiába olvastam ki a legjobb Popper Péter, Csernus Imre, Almási Kitti, stb. könyveket, majdnem ugyanott tartok, mint két éve.


Úgy érzem, itt az ideje egy jó kis terápia sorozatnak. De hogyan kezdjek hozzá? Hogyan választ az ember mentális szakembert Budapesten? Nem szeretnék több szakembert kipróbálni, egy megfelelővel szeretnék hosszútávon együttműködni, hogy egy terápia sorozat részeként segítsen a hibáimra ráismerni, és a helyes teendőimet megtalálni.


Pszichológus, vagy pszichiáter legyen? Mennyibe fog kerülni? A fővárosban ezer nevet dob fel a Google, nem tudok belőlük választani.


Köszönöm!


2020. febr. 23. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Háziorvos ad beutalót pszichológushoz
2020. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a pszichológus is foglalkozik majd velem megközelítőleg annyira, mint egy privát?
2020. febr. 23. 14:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez is mehetsz tb alapon nem kell beutaló de pszichiáterből sok az olyan aki feleslegesen gyógyszerez én szerencsére kifogtam egy szuper orvost. De van tb alapú pszichológus is nálunk hozzá se kell beutaló csak időpont és ugyanúgy foglalkozik veled mint egy magán(jobb esetben)
2020. febr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A pszichiáter gyógyszert ír,és nagyjából nem érdekli,hogy mi van Veled,csak az, jobban vagy e a gyógyszertől amit felírt.

Szerintem pszichológust keress és ne TB alapon.Én sok TB-s "szakembert" elfogyasztottam 10 év alatt és végül rájöttem,hogy jobb ha fizetek.8-15 ezer ft körül mozognak most az árak Budapesten.Esetleg érdemes alapítványon keresztül keresni Valakit,mert azért az alapítványok igyekeznek nem hulladékokat alkalazni.

Anyagi hátterem nem a legjobb,így én nem hetente hanem kéthetente járok,de pár levélváltásomba belekerült,hogy ezt így elfogadják.

Amúgy nem biztos,hogy elsőre megtalálod a Neked megfelelő szakembert.Lehet,hogy jó a Szakember,de nem Neked.Halgass a megérzéseidre és ne üldögélj olyannál,akiben kételkedsz.Nekem 3 évem is elment így pocsékba sajnos...

Keresgélhetsz a kiszemelt szakemberről véleményt a neten,szerintem az is sokat segít a döntésben.

2020. márc. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az általad említett 15.000 Ft körüli ár mennyi ideig tartó foglalkozást jelent?
2020. márc. 9. 21:16
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Ez változó.50 vagy 60 perc.De aki 50 percet hirdet,az sem fog kidobni,ha még van mondanivalód.
2020. márc. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Keresd meg a barátodat többet ér mint bármelyik pszichologus. A pszichiáter már gyógyszert ir fel ami nem old meg semmit. Azt csak akkor kell szedni ha már tüneteid is vannak. Nem szeretsz utcára menni, félsz, szorongsz.Azt gondolom neked valami jónak kell jönnie most és várd is. Elmúlik hidd el...
2020. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy magánterapeuta (pszichológus) egy normál anyagi helyzetbe is belefér, egy "erősbe" pedig mindenképp. Ha meg a több éves önismereti munka hasznát vesszük, akkor még anyagi nehézségek kockázatával is nyereségesre jöhet ki az eredmény.

Viszont tényleg érdemes energiát áldozni a megfelelő terapeuta megtalálásához, ahogy ezt előttem is írták. És azért kell 3-5 alkalom, hogy megérezd, van-e potenciál az adott terapeutával való munkában, észreveszel-e valamit az életedben, ami addig elkerülte a figyelmed vagy tudsz-e más szemszögből is megvizsgálni dolgokat, elgondolkodsz-e a beszélgetésen a két ülés között.

Én is olyan terapeutáknál kezdtem annak idején, akiket mind ajánlott valaki, volt aki könnyes szemekkel méltatva, hogy milyen profi és mennyire rendbe tette az életét a terápia, egy másik meg egy híres tanár volt egy neves egyetemen, hónapok teltek el, míg egyáltalán fel tudott venni a praxisába. De nem jöttek be, a 4. terapeuta volt az, akihez már évek óta járok és nagyon jónak látom. De amíg nem találkoztam vele, addig nem tudtam, hogy milyen az a "jó", azt hittem, hogy csak én vagyok a béna, hogy nekem semmit nem mondanak ezek a terápiák, amikről mások oly áhítattal beszélnek.

Kívánom, hogy Neked szerencséd legyen és ne kelljen "több szakembert kipróbálni", de ha nem érzed azt, amiket fent leírtam és sokáig úgy ücsörögsz a fotelben, hogy nem azonosulsz a tartalommal vagy egyáltalán nem mozgat meg érzelmileg, csak az agyaddal vagy ott, az pont ott lesz veszteség, ahol azt hiszed, hogy nyertél: idő és energia.

(Magának a vezetett önismereti munkának a hosszútávú hatása észrevehetetlen még az elején és valószínűleg később sem lesz olyan, hogy egy-egy terápia után hirtelen forduljon egyet a világ, minden csak szépen csendben történik és nem fogod tudni mihez kötni, hogy egyszer csak megváltoztak a dolgok, lekoptak bizonyos embertípusok körülötted és másmilyenek jelentek meg, vagy máshogy kezdesz már reagálni dolgokra, máshogy gondolkodsz, máshogy ítélsz.)

De a pszichiátert én sem javaslom, ha a pszichológus lutri, pszichiáterből gigalutri olyat találni, aki nem akarja megspórolni a valós munkát "vegyi úton". Akit annyira érdekelt az emberi lélek, az nem az orvosin kotlott, hanem eleve pszichológusnak tanult.

Ja, és az összes terapeutánál, akinél megfordultam az évek során, 10.000 Ft/50' volt a tarifa. A mostaninál 9-cel kezdődött, de ő is emelt végül.

2020. jún. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!