Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek, cukorbeteg leszek...

Félek, cukorbeteg leszek (tejcsorgás, antipszichotikum)?

Figyelt kérdés

Szóval már 2 éve szedem ugyanazt a gyógyszert, hol nagyobb, hol kisebb dózisban. Jelenleg napi 125g Amitrexet (amiszulprid) szedek, de volt ez már napi 300g sőt napi 400g is. Természetesen az orvosok írták föl ilyen bivaly adagban nekem, de én lecsökkentettem, mert napi 17 órákat aludtam tőle, jelenleg a csökkentett adagot szedem.

Igazából nem is éreznék mellékhatásokat az esti orrdugulásokon, hízáson kívül, de kb 3 hete megjelent nálam a tejcsorgás. Voltam vele dokinál és azt mondta, hogy igen, ez is mellékhatás mert nagyon magas ebben a gyógyszerkészítményben a prolaktin, tejcukor és így próbálja a szervezetek kiüríteni a telítődött hormonalapú készítményt.

Felírt magára a tejcsorgásra is egy “gyógy”szert, de annak is annyi mellékhatását tapasztaltam, hogy abbahagytam a szedését. Nem fogok minden mellékhatásra vegyszereket szedegetni, mert kb minden gyógyszernek van mellékhatása és akkor szedhetnék 90 db gyógyszert és a végére meghalnék gyógyszertúladagolásban...

Viszont félek, hogyha ezt ígyhagyom és nem hagyom abba pl magát az okot kiváltó gyógyszert (Amitrex) akkor annyira túltelítődik a véremben a tejcukor hogy cukorbeteg leszek. Olvastam már ilyet, hogy valaki cukorbeteg lett antipszichotikumtól, szóval nagyon megijedtem most!!

Tényleg okozhat cukorbetegséget ez a fajta gyógyszer, kialakulhatnak súlyosabb szövődmények is?



2020. febr. 25. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
400 g??? Az közel fél kilo
2020. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mg-ra gondoltam. Nem tudom miért írtam grammot....
2020. febr. 25. 12:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Én inzulinrezisztens lettem, ès szedek antipszichotikumot is. Akkor lehet, hogy a gyógyszer miatt? Szerintem konzultálj egy másik orvossal is,hátha ő nem javasol ekkora dózisban antipszichotikumot. Te amúgy milyen tünetekre szeded a gyógyszert?Privátban is leírhatod.
2020. márc. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát igazából nincsenek jó tapasztalataim ilyen pszichomókusokkal/pszichiáterekkel. Nagyon sok szart kaptam már tőlük és a mostani orvosom az, aki a legkevesebb rosszat okozza nekem. Így is már a 10. orvosom, de ő végre nem idegesít fel úgy, mint az előzőek és az én véleményemet is elfogadja a terápiában. (Pl nem akartam minden héten odamenni hozzá a rendelőbe, mert nekem tapasztalatból mondom, hogy nem segített a pszichoterápia, hanem csak rontott. Megbeszéltem vele tehát, hogy csak félévente látogatom őt és akkor is csak arra az 5 percre, hogy felírja a gyógyszerem.)


Habár a gyógyszerész szerint nem okozhat cukorbetegséget egyik gyógyszer sem, én mégsem hiszek neki 100%-ban.

Például egyszer majdnem szívrohamot kaptam 1 szem antipszichotikumtól és 6X hánytam tőle 1 nap alatt, de az orvos állítása szerint ez sem történhetett volna meg, legalábbis biztos nem a "gyógy"szer miatt.

Szerintem meg nagyon is a gyógyszer volt, mert soha nem volt még olyan tünetegyüttesem se előtte, se utána sem.


Érdekelne azért, hogy van-e itt olyan, aki cukorbeteg lett hormontartalmú gyógyszertől/ antipszichótól.

2020. márc. 4. 15:38
 5/10 anonim ***** válasza:
2.válaszoló vagyok.Az èn antipszichotikumom betegtájèkoztatóján ott van, hogy cukorbetegeknek nem ajánlott szedni,és több tanulmány is van a neten arról,hogy az antipszichotikumok cukorbetegséget okozhatnak.
2020. márc. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

en, tényleg nem ajánlott szedni cukorbetegeknek de nekem azt mondta a gyógyszerész, hogy aki cukorbeteg lesz és a gyógyszer szedése alatt, annak amúgy is megvolt már rá a hajlama hogy cukorbeteg legyen és ez biztos nem a gyógyszertől van.


Én nem tudom kinek higgyek már, mindenesetre elég kellemetlen mellékhatásokat produkálok. Egyik a sok közül az, hogy meghíztam és állandóan minden nap folyik a mellemből a tej. Kicsit megrémiszt, mert nagyon nem szeretnék cukorbeteg lenni.


Jó lenne tudni, hogy van-e itt valaki, aki tényleg cukorbeteg lett az antipszichótól

2020. márc. 11. 21:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Sok évvel ez előtt szedtem 2 hónapig antipszichotikumot. Nem voltam cukorbeteg, és 7,2 lett az éhgyomri cukrom. A májfunkcióm is rohamosan romlott, ezért kénytelen voltam abba hagyni. Maradt a nyugtató. Meg is gyógyultam tőle, és nem okozott semmi mellékhatást.
2020. márc. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi

Nekem nincs ilyen opcióm hogy csak nyugtatót szedjek,mert attól nem vagyok jobban, az nem elég.

Egy csomó gyógyszert végigpróbáltak már rajtam és kórházban is voltam, de ez tűnt a legjobbnak amit most szedek (amitrex). Ettől éreztem a legkevesebb gondolatot és összeomlást.

A mellékhatások már egy másik tészta. Sajnos rengeteg mellékhatást tapasztaltam de nem tud senki se mit csinálni. Rohadt nagy szívás de az orvosokat és senkit nem hibáztathatok. Nincs más választásom, mint szedni ezeket a szarokat.

Annyira remélem, hogy nem leszek cukorbeteg meg semmi. Habár nem tudom hogyha még hosszú éveken át fogom szedni ezt a szart, akkor fokozódnak-e a tünetek amik cukorbeteggé tehetnek (pl tejcsorgás) vagy alábbhagynak-e...

Az orvos nem tudta megmondani, a gyógyszerész meg természetesen bevédte ezeket a drogokat, mert ő ezekben hisz...

nem tudom mi lesz :(

2020. márc. 12. 10:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Én évek óta szedem az Amisulprid 200mg-ost. Nekem semmi hatása, se pozitív se negatív.
2020. márc. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerencsés vagy!
2020. márc. 17. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!