Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mit kezdjek...

Szerintetek mit kezdjek magammal, állandóan hibáztatom magam?

Figyelt kérdés

Március óta pánikbetegség miatt vagyok itthon és nem tudtam bejárni iskolába mert rosszul voltam állandóan. Több hónapig jártam kineziológushoz, de csak pénzzel húzott le minket. Pszichiáternél is voltam, de ugyanazt a sz@r gyógyszert írták fel... Az egész úgy kezdődött, hogy jártam egy könnyű középiskolába de apám rábeszélt, hogy menjek át egy erősebbe mert ez az iskola nem ér semmit meg lányos a szakma ott másabb volt a szakma, de erősebb iskola is volt és belementem én hülye... Az előző iskolába 4-es tanuló voltam, ebbe meg matekból is fizikábol buktam egyszerűen nem ment pedig jártam magántanárhoz. Elég jól beilleszkedtem, bár új voltam (1 éve összevoltak szokva) és mindenki kinézett mert megbuktam. A fél év végén már beszólongattak, hogy mi van, miért nem maradtál ott az előző iskolában, minek jöttél ide, meg meglátszik a szinted, hogy abba az iskolába tudtál csak remekelni itt meg egyes vagy. Pedig kedves voltam mindenkivel és ezt kaptam vissza.. A tanárok is csak csesztettek, nem tudták valójábol mi a bajom, hogy mennyire zavar, hogy megbuktam és nem bírtam megállni a helyem, pedig mindent megpróbáltam, csak annyira levoltam maradva tőlük hogy már nem jött össze. Annyira erős volt a matek-fizika, hogy az kész. Kb. ilyen 1,5-re álltam mind a kettőböl. Az egyik tanár pl minden órán beszólt, hogy hogy írsz meg stb. jelezte hogy mennyire utál... valahogy úgy nem igazán bírtak befogadni a tanárok se, de pár gyerekkel viszont nagyon jól kijöttem, igaz ők is elég kikösített félék voltak.


Annyira összetörtem lelkileg, hogy már nem bírtam bemenni és magántanuló lettem igaz itthon állandóan csesztettek, hogy nem lesz belőled semmi, közbe kiabáltak hogy hülye vagy meg stb. igaz elvittek mindenféle pszichológushoz meg próbáltak segíteni teljes erőböl de nem lettem jobban. Már megunták Ők is. Próbáltam összeszedni magam újra elmenni, de hiába, rosszul voltam.


Most átlettem iratva a régi sulimba, Szeptembertől odamegyek, már nagyon várom, de félek, hogy mi lesz ha nem bírok elmenni, pedig nagyon szeretnék. Sajnos pszichológushoz is úgy tudok elmenni hogy le kell ülnöm mert elájulok... Amúgy is mindig gyenge idegzetű voltam, befordult, sajnos rosszul neveltek a szüleim el is mondták nekem, sehova nem engedtek el, pl. ha elakartam menni egy tanfolyamra általánosba is mondták nem kell stb. meg este 7kor se engedtek el egy előadásra ilyesmi igaz ez régen volt...


Sajnos általánosba még megis vertek az osztálytársaim és teljesen kiközösítettek és mindig itt van ez a torkomba... Az első középsulimba viszonylag beszoktam bár ott sem voltam a magaslat tetején, de ott nem érdekelt mit mondtak, mivel mindből vagy 4-es vagy 3-as voltam és ez ösztönzött...


Annyi minden összejött a sok év alatt, hogy nem tudom mi lesz. Azt mondták itthon, hogyha Szeptembertől nem tudok elmenni a régi sulimba, akkor feketén fognak dolgoztatni egy segédmunkásnak, mivel még 17 leszek, így nem dolgozhatok tanítás alatt... Szerintetek mit tegyek? Sajnos nagyon magam alatt vagyok, de eddig még nem sikerült felállnom a mélyről hiába próbálom minden erőmböl csak lefelé megyek :S


Egyedül a kinézetem boldogít, mert az túlontúl mindig is rendben volt, emiatt sohase tudtak bántatni, ha annyira ronda lennék, inkább nem gondolkodok azon mit csináltam volna már magammal..


Előre is köszi a válaszokat


16f


2010. júl. 24. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia


Huu hát nem lehetett neked valami könnyű az biztos... De mindig van kiút, ezt mindig tarsd szem elött..

Sztem minden rendben fog menni szeptembertől ismét, fog minden sikerülni (újra beilleszkedni, átmennni évvégén stb )

De ha ne adja isten vmi megint nem stimmelne, akkor már csak egy gyengéb iskolába menj át, ahol meg tudsz bírkózni a tananyaggal

a beszólagatások meg igen sajnos, ez a fiatalkor aki nem olyan mint ők az van már ki van közösítve, így próbálják mutatni, hogy ők a jók, sajnos ilyen mindig lesz, de meg kell tanulni, hogy nem szabad ezeket felvenni, mert csak szemétkednek

nem avgy te semmivel különb mint mások, ugyanolyan jó vagy, na és most nem sikerült mindneből átmenni, újra tiszta lappal kezdesz, és mindne rendben lesz!!

azokat a tanárokat meg nem minősíteném, akik így állnak egy diákhoz hozzá na mind1..

sok sikert, bízzál magadba és minden rendben lesz,-de ne légy magántanuló, ne menekülj mert az sok még rosszabbhoz fog vezetni

2010. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 N.Balu ***** válasza:
Használd ki a hátralevő egy hónapot a nyárból, tanulj meg valamilyen egyszerű meditációs technikát, sportolj. Ez enyhítheti a pánik tüneteket. Meditáció alatt szembenézhetsz a félelmeiddel, a sport alatt megfeledkezhetsz róluk. A többi megy majd magától, hiszen a kiváltó ok megszűnt.
2010. júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda?! A szüleid ahelyett, hogy segítenének, és támogatnának, csak tovább rontanának az amúgy is xar helyzeteden?! Magántanárral nagyon sokra lehet aztán menni, csak pénzkidobás... A pánikbetegség nem a te hibád főleg az után, amit általánosban műveltek veled (alsóban hasonló helyzetben voltam, és ezt sosem lehet teljesen kiheverni). Fel vagyok háborodva rajtuk. Ezt ők cseszték el, de nagyon. Ha abban a suliban hagytak volna, talán egész másként alakul minden.

Mivel a szüleid nem segítenek, neked kell összeszedned magad

2010. júl. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
és előre nézni. El kell hinned magadról, hogy vissza tudsz menni a suliba, és folytatni. Nem szabad hagynod, hogy a múltad rányomja a bélyegét a jelenedre. Nem ártana sulikezdésig olyasmikkel foglalkoznod, amikben jól teljesítesz - legyen ez hobbi, vagy bármi, ami möveli az önbizalmad. Előző voltam, ez lemaradt.
2010. júl. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nagyon fontos amit az elöbb írt valaki, hogy a szüleid elég balfékek. Ne hagyd magad, mert nem érdemled ezt, és lehet, hogy miattuk is pánikolsz, mert van benned egy elfojtott düh.

Remélem minden jól alakul!

2010. júl. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!