Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A futás tényleg jó a depresszi...

A futás tényleg jó a depresszióra?

Figyelt kérdés
Egy filmbe láttam hogy a főhős depressziós volt ezért futott, meg ezt tanácsolták neki
2020. febr. 27. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Igen. De nem elég.
2020. febr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Hasznos lenne, ha lenne lelki ereje nekiállni. Az már más helyzet, ha részben kigyógyult belőle, és úgy kezdi el. Nehezebben esik vissza, vagy egyáltalán nem, de ehhez kiegyensúlyozott életmód is kell, pozitív életszemlélet, életcél!
2020. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Bármilyen rendszeres testmozgás jó hatású. Az igazi, klinikai depresszióhoz nyilván kevés, ahhoz kell gyógyszer is, de kiegészítőként ott is fontos, illetve a depresszív élethelyzetekben önmagában is lehet segítség.
2020. febr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem csak a depresszióra jó. Még jó pár másra is.
2020. febr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Bármilyen rendszeres sport jó, de nem elégséges kezelés, de ténylegesen segít
2020. febr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy az előttem szólók írják, igaz. Ha súlyos: gyógyszer+terápia+mozgás+vitaminok. Ha kevésbé: terápia+mozgás+vitaminok. A mozgás NAGYON!!! fontos. Kicsit rövid voltam #1 vagyok. Mozogjon minden depressziós (kivéve, ha a gödör alján van, akkor nem tud). Sportoljatok valamit! Én is depressziós vagyok, nagyon sokat segít a mozgás. Bármilyen sport, akár súlyzózás, fekvőtámasz, hasazás, szobabicikli, bármi, ha otthon megoldható csak, akkor is. Mozogjatok! És jobbulást mindenkinek! Ja, és szedjetek jó minőségű multivitamint nagy dózisút. Minden jót!
2020. febr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Kb. egy másfél éve én is megpróbálkoztam vele, energiahiány miatt nekem már eleve a futás sem nagyon ment, de rám az üres kis utcák es a kietlen táj, ahol fúrni próbáltam csak még rosszabb hatással volt és csak még nagyobb ürességet éreztem

Valóban csak az enyhébb depresszióra lehet ez jó, jelenleg én egy nagyon mely szakaszban vagyok és vannak napok, amikor szó szerint kikelni az ágyból is nehéz, vagy elmenni a konyháig...

2020. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
19%
Igen, bár azért egy depressziós ember elég motiválatlan, energiátlan, fáradékony, kedvetlen, egész nap csak aludna. Kell valami kezdőlöket, ami kizökkenti ebből az állapotból. Mint ahogy írták is fent, kell még más is, ha súlyos, akkor antidepresszáns is akár, de pszichoterápia is jó, ha nem akar gyógyszert.
2020. febr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki nagyon enervált, az próbáljon meg egy 15 percet sétálni, kicsit otthon tornázni, akár 5 percet. Borzasztó betegség, de nem adhatjuk fel, csak mélyülni fog.

Magnéziumot szedjetek, szerintem jó a Béres csepp is, jó kajálás, sok vitamin.

Harcolni kell ellene!

2020. febr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Tüneti kezelésnek igen
2020. febr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!