Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anafranil egyik legkellemetlen...

Anafranil egyik legkellemetlenebb mellékhatására megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma van két hete, hogy az Anafranilt szedem közepesen súlyos kényszerbetegségre és pánik zavarra. Az ijesztő mellékhatásokkal nem találkoztam szerencsére, de az egyik legkellemetlenebbel igen. A szexuális diszfunciókkal. A merevedéssel semmi gond nincs, a libidóval sem, de az ejakuláció vagy nagyon késleltetett és nehéz elérni, vagy egyáltalán lehetetlen elérni, ez pedig természetesen óriási feszültséget okoz.

Ha van esetleg férfi itt, aki szedi ezt a gyógyszert, mit tapasztalt ilyen téren? Ez a mellékhatás enyhül idővel?

Sajnos a gyógyszer szedése muszáj, mert borzalmasan felerősödtek a tünetek, így annak elhagyása nem opció.

Valamint olvastam nagyon sok helyen, hogy egy másik antidepresszáns egyidejű beállítása segíthet a problémán. Ez a gyógyszer a Wellbutrin lenne. Szeretném megkérdezni tőletek, hogy esetleg szedte-e valaki ezt a kombinációt ebből a problémából kifolyólag, vagy csak egyszerűen ezzel a kombinációval próbálkozott a kezelés szempontjából?

Előre is köszönöm a válaszotokat!



2020. márc. 6. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Az összes pszichiátriai gyógyszernek ilyen a mellékhatása. Ha nem tudod elfogadni ne szedd! De mérlegelni kell.
2020. márc. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy éppen az előző antidepresszánsomat hagytam el nemrég, a Tritticot, mert már nem volt hasznos, az egyáltalán nem okozott ilyen mellékhatást. El kellett hagynom, mert már semmilyen hatása nem volt a kellemetlen mellékhatásokon kívül (rémálmok, óriási étvágy stb.).

Meg akartam nézni, hogy hogyan funkcionálok antidepresszáns nélkül, és sajnos borzalmas végeredménye lett, hihetetlenül visszaestem, úgyhogy lényegében elengedhetetlen a gyógyszer.

Mérlegelni mérlegeltem, de attól még érezhetem ezt mégis zavarónak.

2020. márc. 6. 11:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ez így volt kérd a gyógyszered cseréjét!
2020. márc. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyilván nem vagyok orvos, de ismerem a problémádat hiszen SSRI-t szedve ugyanezzel küzdök. Az egyetlen épkézláb megoldás az a napi adag kihagyása, így aznapra nagyjából megszűnik a mellékhatás, legalábbis SSRI-nél működik. De ahogy hirtelen utána olvastam a te gyógyszered nem ebe a csoportba tartozik. Persze ez is csak maximum heti egyszer lehet megoldás. Mindenképp beszélj az orvosoddal, hogy ennél a gyógyszernél szabad-e kihagyni. A Wellbutrin pedig tényleg a depresszió kezelésére jó, szorongásra nem igazán (ezt viszont nekem anno pszichiáter mondta)


Tudom, hogy sovány vigasz, de a késleltetett ejakuláció még nem is olyan borzalmas szexuális mellékhatás, általában ennél jobban odavágnak a libidónak az antidepresszánsok.

2020. márc. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!