Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor fogják megérteni az...

Mikor fogják megérteni az emberek hogy aki függő az örökre függő is marad?

Figyelt kérdés

Tehát ha valaki keményen drogfüggő, az soha nem fog tudni leállni. Hiába is bírja ki sziszegve pár napi - pár hétig - mert bármikor visszaeshet. És vissza is esik mert ez egy megnyerhetetlen harc. Egy sziszifuszi küzdelem.

El kell fogadni hogy aki így belecsúszott az menthetetlen. Az államnak belövőszobákat kéne üzemeltetni hogy mondjuk a drogos lenyom egy napot a gyárba - és ott ingyen belövik egy adaggal. Sőt ingyen is drogot kéne adni a függőknek, hogy nem bűnözzenek, mert azzal mindenki jól járna.

Vagy olyasmit mint az eutanázia hogy adnának nekik pl heroint hogy aranylövést tudjanak csinálni, és befejezni itt a szenvedést. Mivel a drogfüggőség is egy gyógyíthatatlan betegség...



2020. márc. 6. 14:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Faék egyszerűségű gondolatmenet...
2020. márc. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
A kerdes jo, merz igy igaz. Viszont a megoldas...hat inkabb kuzdjenek kicsit a szermentes eletert es ha ketszer nem sikerul..akkor hajra sziberia jaj az ne. De eleg erdekesen gondolkodsz.
2020. márc. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%

Van azért egy rakás kivétel.


Stephen King, Dr. Csernus Imre, Steve Jobs, Slash, Axl Rose.


Mindegyik heroinozott, vagy füvezett, de "kinőtték"...

2020. márc. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

Ritkán találkozni ilyen buta gondolatmenettel.

Konkrétan megkérdőjelezed az addiktológia létjogosultságát. Kukába a szakorvosokkal, mert te úgyis jobban tudod, mi a megoldás.

2020. márc. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Amúgy ne értsétek félre, csak szerintem itt nincs mit túlbonyolítani. Én is drogfüggő vagyok, és próbálom elfogadni hogy csak a halál menthet meg önmagamtól.

Ahogyan Sziszüphosznak soha nem fog sikerülni átgurítani a sziklát a hegyen, úgy nekem sem fog menni hogy leálljak. Ezt belátva pedig minek küzdenék tovább..

2020. márc. 6. 14:22
 6/23 A kérdező kommentje:
Viszont innen jól látom hogy hibás a rendszer is amiben vagyok, mert szükségtelenül nagy problémát okozok a környezetemnek, a társadalomnak...
2020. márc. 6. 14:23
 7/23 anonim ***** válasza:
82%

# 5


Te mentheted meg önamagad, nem a halál!


Csinálj valamit, hogy ne a drog körül pörögj!


Csinálj annyi fekvőtámaszt, hogy erőd se maradjon a droghasználatra! Nem kell az neked...

Azt se tudod mit viszel be.


Csak mert mások azt mondják, hogy az az?

2020. márc. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%

# 6


Ha te okozod a problémát akkor nem a rendszer a hibás, hanem te...

2020. márc. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

# 3 - 4

Azt lehet látni pont a statisztikából hogy aki intravénásan lövi magát pl heroinnal azoknak alig pár % -ának sikerül tartósan tisztán maradni. Ez a bizonyos százalékérték pedig nem 2 s számjegyű..

Azokról pedig ne is beszéljünk akik 5-10 év múlva esnek vissza. Persze van 1-2 kivétel, de azok az én szememben csak erősítik a szabályt..

2020. márc. 6. 14:28
 10/23 A kérdező kommentje:
Ezen a szinten ahol vagyok már tökmind 1 ki a hibás. A lényeg hogy nem fogok tudni tisztának maradni.
2020. márc. 6. 14:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!