Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tapasztalataim Rexetin (Paroxe...

Tapasztalataim Rexetin (Paroxetin) gyógyszerrel. Érdekelhet valakit?

Figyelt kérdés

2018 tavaszán kezdtem fél szemmel (10 mg). Napokig semmi hatás, aztán egyik napról a másikra aluszékony lettem, de egyúttal türelmesebb is. Libidóm ok maradt, de egyre nehezebben értem a csúcsra, ami ffiként nem nagy gond, csak megjegyeztem.

9. naptól a doki javallata szerint egész szemet küldtem. Belustultam. Arcizmokban állandó feszültséget éreztem. Étvágyam a kezdetektől csökkent, majd kb. 1 hónap múlva újra nőni kezdett.

Mintha frontérzékenységet hozott volna szer, úgy éreztem.

Kb. 2 hónap eltelte után nyugis lettem, de lehet, h csak kevésbé vettem magamra a dolgokat.

A következő nagyjából 4 hónap egészen jól telt (mondjuk nyár is volt, amit szeretek), de ősz végén kicsi visszaesést tapasztaltam (türelmetlenség, merengések).

A szex továbbra is ok, én kezdeményezek, kitartó vagyok, mintha nem érezném annyira, mint a tabik előtt..

A 8.-9. hónapban (télviz idején) egyszer csak úgy ébredtem, h elégedett vagyok, ami nálam nagy szó: mindennel és mindenkivel. :-)

Aztán a 14. hónapban lassan csökkentve (1-ről fél, majd negyed szem) elhagytam a Rexit.

Jól éreztem magam, de nem éltem meg "élesben " néhány dologot, úgy véltem.

Eltelt kb. 6 hét, és összevesztünk a párommal, el is hagyott (nem volt vmi "tökély" a kapcsolatunk), de én mentem az utamon tovább, tettem a dolgomat. (Év elején visszaköltözött).

Az utóbbi 2-3 hónapban viszont egyre több emberrel sikerült feszült viszonyt "kialakitanom", nagyon magamra veszek dolgokat (megint) és feszült, türelmetlen vagy, valamint érzem magamon a szorongást, kiváltképpen emberek között. Párom is megjegyeztem, h ez az évem nem jól indul. :(

Túl korán abbahagytam volna a kúrát?

Kb. egy éve néhány apró bőrbetegség jele is mutatkozott, ill. mutatkozik, állitólag ennek oka is lehet lelki eredetű.

Rexetin helyett egy tapasztalt ismim Escitil-t ajánlott, mint sokkal korszerűbb, vonatkozó szert.

Nyilván dokival kooperálva, akit kb. 8 hónapja nem láttam.



2020. márc. 10. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Én 12 napja szedem az Escitilt, előzőleg már 4x szedtem. Szerintem csak jobb lehet mint a Rexetin, nekem azt is annó még felírta az orvos, de soha nem szedtem be. Az Escitil ellenben még mindig szépen hatott.
2020. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nos, dokim Scippa-t írt.
2020. márc. 23. 21:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Reméljük hátha az jobb lesz. Elvileg az ugyanaz mint amit én mondtam,escitalopram hatóanyagú.
2020. márc. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!