Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszáns hosszúbtávú...

Az antidepresszáns hosszúbtávú szedésének van bármilyen negatív hatása?

Figyelt kérdés

Antidepivel tök jól elvagyok, jó a kedvem, nincs az, hogy semmihez nincs kedvem, mint a szedése előtt. Még csak 2 hónapja szedem ugyan, de érdekelne, hogy mondjuk szedhetem e életem végéig vagy valamikor majd muszáj lesz abbahagyni?


30f


2020. márc. 11. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Ha nincs számodra zavaró mellékhatása. akkor nyugodtan szedheted akár évekig is, de egy idő után általában már nem szokott úgy hatni mint az elején. Én egy hete szedem újra az escitalopramot már 4x szedtem én úgy csinálom hogy fél, 3/4-ed éves kúrákat tartok ha már nagyon kivagyok idegileg, persze más gyógyszert is szedek mellette.
2020. márc. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az elején pokoli volt, mert felerősödött az addigi állapotom, ez kb 1,5 hét alatt elmúlt. Aztán az állkapcsomat éreztem nehéznek pár napig, nehezebb volt a beszéd de az is megszűnt pár nap alatt, meg mintha a merevedésnél lettek volna problémák, de már az is helyrejött. Jelenleg nem érzem, higy bármi mellékgatása lenne, a kedvem jobb, aktívabb vagyok, jobban alszom. Kaptam mellé 0,25 mg Xanaxot, de már az sem kell, csak max 1 héten 1x.
2020. márc. 11. 10:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Szedheted, de nem kell.


Mivel az Anti-depresszáns a hormonális diszfunkciódat javítja, ami általában egy trauma, vagy hosszabb időnek kitett adott típusú stressz miatt alakult ki, ezért ha elég sokáig jól érzed magad a hormonális diszfunkció is visszaáll egy normálisabb, élhető kerékvágásba.

Addig szedd, amíg a pszichiáter azt javasolja!

2020. márc. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó! Escitalopramot milyen dózisban szeded?
2020. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 10mg.
2020. márc. 21. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!