Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stressz egyenlő a szorongással?

Stressz egyenlő a szorongással?

Figyelt kérdés

Stressz egy feszült állapot.

A szorongás is valami hasonló feszült állapot.

Mi a különbség?

Tartós stressz okozhat szorongásos betegséget?

Azt mondják iktassuk ki az életünkből a stresszt, de ez lehetetlen? Pl. Munka, párkapcsolat..



2020. márc. 11. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A stressz megnyilvánulhat dühben vagy rosszkedvűségben is, amikor nem feltétlenül van jelen a szorongás. A szorongás viszont egyértelműen stresszt okoz, illetve annak egy fajta megnyilvánulása.
2020. márc. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. márc. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A szorongás az extrém félelem hosszantartó állapota.

A stressz az átmeneti zaklatottság.

2020. márc. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól mondják az előzők.

Igen, a tartós stressz okozhat szorongásos betegséget az arra hajlamos embereknél.

2020. ápr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az egyik felpörget, feszültè tesz. - stressz

Amasik lehúz, szètőröl. - szorongás

2020. ápr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor stresszes vagyok, akkor ugy erzem, barki barmit szol hozzam, elkuldom az anyjaba. Turelmetlen vagyok ilyenkor es hirtelenharagu.


Amikor szorongok, akkor felelemerzes fut rajtam vegig. Mintha egy horrorfilmet neznek. Azert rossz, mert abban a pillanatban nem tudod az okat, hogy tulajdonkeppen mitol is kell felned, mikor nem tortenik semmi.

2020. máj. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!