Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyám szerint az ivástól és...

Anyám szerint az ivástól és egyebektől vagyok szétesve, de szerintem ez máshogy van. Biztos hogy o látja rosszul?

Figyelt kérdés

Kiskoromban csöndes, befelé forduló gyerek voltam, de sokszor zavart az egyedüllét, volt hogy sírtam is szünetekben az iskolában. Azután már 13 éves korom körül nagyjából beilleszkedtem pár ember közé a jól megszokott osztályban, és el is voltam velük, ekkorra már eléggé szétszórt és figyelmetlen voltam. Gimi első évében az új társaság miatt szorongtam, állandó önértékelési problémáim voltak, ami szerencsére év vége fele csillapodott, és egészen népszerű személyiség lettem.

Nyaron sokat buliztm, előtérbe került a fű is, egyre nyitottabb és népszerűbb ember lettem. Sajnos kipróbáltam a keményebb dolgokat is, amiket most nem szeretnek felsorolni, mindenesetre heroinra, kokainra azért nem kell gondolni.

Ekkor meg nem okoztak ezek a szerek gondot, de a második félévben kirúgtak a gimimbol mert füvet találtak nálam, valaki bekopott. Egy heten volt amíg az új suliba mentem, ez a pialas és a fuvezes jegyében telt, majd az új suliban is tanítás után haverokkal elmentem bulizni cuccozni stb.

Karácsony után pár nappal a baratnomnek megígértem hogy végeztem a kemenycuccokkal és fut is ritkán fogok tolni, meg a piat is. Boldog és kiegyensulyozott voltam egy ideig, de par hét utan újra problemaim voltak, panikrohamaim majd duhkitoreseim lettek, elkezdtem újra tolni mindent, meg ittam nagyon sokat, hangulat ingadozásaim lettek stb.

Anyam szerint minden a drogok miatt van, holott meg azt is tudja, hogy a csaladunkban is durva feszultsegek vannak (apam alkoholista és sok rossz dolgot átéltünk a balhék miatt)

Valaki tud tanácsot adni, helyeselni, vagy megcafolni engem? Köszönöm



2020. márc. 11. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne nyugodj bele hogy a családi balhék tehetnek róla. Igenis a keményebb drogok miatt van ez. Bármilyen szintetika és a tested harmóniája felborul. Én azt tudom tanácsolni hagyj minden szintetikát anélkül is meg lehet élni. Én is csak fűvezek mert tudom h abba nem nyúlnak bele.
2020. márc. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem igy nezhetett ez ki: csaladi balhek -> csendesseg, vagy a beilleszkedesre -> mindent megtenni, h elfogadjanak, inni, drogozni (plusz apud mintajara te is a pialast valasztottad megoldaskent es menekuleskent a problemak elol) -> ital es a csaladon beluli bantalmazas miatt kialakultak a koncentracios problemak.


En is bantalmazo csaladban nottem fel ahol anyam lelkileg bantott apam meg ivott es nekem is evekig voltak stressz problemaim es koncentracios zavaraim. Pedig en nem ittam. Igy inkabb az otrhoni balhenak tudnam be a dolgokat, de tuti a drog es a pia se segitett rajta. Anyudra azert ne hallgass, mert o a sajat felelosseget haritja at a piara es a drogra. Az en anyam is ezt tette. Mindenre fogta, h miert vagyok szorongo es onbizalomhianyos, de a sajat felelosseget akkor se ismerte volna el, ha fegyvert tartanak a fejehez. Pedig a "utallak fiam, nincs egy jo tulajdonsagod" mondatok tole jottek es tuti nem a pozitiv onertekeles fele sodortak. H dogolne meg. Na de a lenyeg: valszeg inkabb az otthoni zurok miatt volt ez.

2020. ápr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!