Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegségeket, mint...

Mentális betegségeket, mint például borderline személyiségzavar, bipoláris zavar, vagy szorongás és kényszerbetegség, mennyi idő alatt tudnak diagnosztizálni?

Figyelt kérdés

Illetve pszichológus is diagnosztizálhat, vagy csak pszichiáter? Van erre külön teszt, vagy mar beszélgetés alapján is tudnak diagnosztizálni?

Nekem többféle mentális zavarom is van, sokat olvastam a témában, és van, amivel kapcsolatban 100%-ig megegyeznek a tünetek, de nyilván nem vagyok orvos, ezért nem akarom magam diagnosztizalni.

Úgy érzem megnyugtatna, ha valaki végre kimondaná, hogy mi is a probléma pontosan, de aggódom vajon meddig tarthat, mire eljutok oda.


2020. márc. 12. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Klinikai szakpszichológus biztosan diagnosztizálhat. Van külön teszt a mentális betegségeket illetően, viszonylag egyszerű kérdés-válaszok vannak benne, ettől függetlenül szakember kell hogy felvegye a tesztet.
2020. márc. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

elég gyorsan megvan a diagnózis

nekem konkrétan az első beszélgetés után mondta a pszichiáter, hogy ez borderline

persze ez kissé túlzás, hogy fél óra alatt ilyen következtetést von le rögtön, de aztán a különböző 6 millió teszt, amit csináltam, mind igazolta

2020. márc. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ettől függetlenül (hogy ezesetben épp eltalálta) is lehet tévedni "félórás elbeszélgetés alapján történő diagnosztizálásban".
2020. márc. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha elmész egy pszichiáterhez, akkor csak bno kóddal tudsz kijönni.
2020. márc. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

nyilván tévedhetett volna, én is írtam, hogy túlzás

de az is túlzás, amit sokszor írnak, hogy ezt hónapok után lehet csak diagnosztizálni

egészen más az, hogy a tüneteknek kell fenn állnia hónapokig, mint hogy az orvosnak kell látnia, hogy fenn állnak

2020. márc. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is elsőre megmondta, hogy borderline, de sajna az idő is ezt igazolta.


Egyedül a neten mondták már, hogy ez inkább bipoláris depresszió, de én jobban hiszek az orvosomnak, mint pár embernek, aki elolvasta a webbeteget, mert volt olyan ismerőse az ismerősének...

2020. márc. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Összevissza adják ezeket a diagnózisokat, akkor is ha nincs is olyan tünete, vagy nem elegendő a diagnosztizáláshoz, úgyhogy ezt nem lehet megmondani.
2020. márc. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
23%
Sport, friss levegő, kösd le magad, normális párkapcsolat, ne sajnàld magad, semmi antidepresszáns!
2021. jan. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!