Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit ajnánlotok vágásokra...

Mit ajnánlotok vágásokra (self harm)?

Figyelt kérdés
Már rég voltak újak,abbahagytam,de a hegeket el kéne tűntetni mert nyáron nem lehet ugye mindig hosszúujjút hordani. Légyszi segítsetek!

2020. márc. 13. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Először is azt ajánlom, hogy ne vagdosd magad, mert ezzel nem leszel menő, és nem megoldás semmire.

A gyógyulási esélyek nagyban függnek a heg(ek) méretétől, elhelyezkedésétől, mélységétől, valamint hogy mikor történt a vágás. Hegkezelésre jó a Bepanthen krém. Ha nem fertőződtek el a vágások, és nem mélyek, akkor 4-5 hónap alatt világosodnak ki.

Nekem volt egy vágás a lábamon, elég mély (borotva okozta seb), kb. 2 év kellett ahhoz, hogy ne látszódjon olyan szembetűnően.

2020. márc. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Egyrészt köszönöm a választ, másrészt pedig egyáltalán nem azért csináltam mert "menő" mert szerintem nagyon nem az. Én nagyon szégyellem.
2020. márc. 14. 11:51
 3/5 anonim ***** válasza:
24%

#1 vagyok

Örülök annak, ha belátod, hogy a self-harm nem old meg semmit, nem menő, és legfőképp nagyon veszélyes is. Nem hiszem, hogy akik ilyet csinálnak, steril, lefertőtlenített eszközt használnak az öncsonkításhoz, az elfertőződött sebeknek pedig súlyos következményei lehetnek.

Tegnap kihagytam a válaszomból azt, hogyha a heged nagyon beesik az eredeti bőrfelszínhez képest, vagy pedig nagyon kitüremkedik, akkor nem igazán lesz szép a heggyógyulás, akármit csinálsz. Egy sebész bővebb felvilágosítást tud adni, mint én.

Ha a sebed már rég begyógyult, varasodott (bő 3 hete minimum), akkor már nem sokat lehet tenni, de a legjobbakat kívánom! :)

2020. márc. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Már kb egy hónapja gyógyult, büszke vagyok rá. Eléggé piros de szerintem olyan közepesen mély talán, nemtudom. Nem türemkedik ki csak talán egy nagyon picit.

Én ezt a La Roche-Posay Cicaplast Gel B5 krémet néztem. Nemtudom.

2020. márc. 14. 19:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Bio Oil
2020. márc. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!