Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha kédztetést...

Mit tegyek ha kédztetést érzek arra hogy bántsak valakit?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és a pszichológusok szerint (mert többnél voltam) csak szorongom és pánik beteg vagyok viszont én úgy érzem düh kezelési problémáim is lehetnek hisz egx kis apróság miatt is annyira dühös tudok lenni hogy legszívesebben össze törnék valamit de mivel nem akarok más tárgyakban kárt tenni általában össze karmolom magam vagy megütöm magam (régebben volt haj tépés is de arról már leszálltam). Erre az egészre még rá jön sz hogy akárhányszor veszekedés van itthon kis semmilyen dolgokból és anyám meg nagyanyám nekem támad legszívesebben hozzájuk vágnék valamit vagy megütném őket esetleg rosszabbat is tennék...Olyan nagy düht érzek magamban ilyenkor hogy az leírhatatlan. Sokszor már attól megörülök és ideges leszek ha meghallom nagyanyám hangját vagy ha éppen kioktatni próbál és csak azt várom hogy fogja már be mert ha nem teszi akkor olyat csinálok vele amit megbánok...

Veszekedések általában abból szoktak lenni hogy nekem kialakultak szokásaim amióta dolgozom (igen otthagytam a sulit..de nem önakaratból hanem azért hogy itthon segítsek penzileg mert nem álltak jól...).


A mai napig meg akarják mondani mit vegyek fel, kritizálják a cuccokat amiket magamnak veszek és sokszor érzem azt hogy lenéznek. Értem én hogy ők a felnőttek ezzel nincs is baj de ma holnap már én is 18 leszek (néhány hónap) mégis úgy viselkednek velem mint egy 5 éves kis gyerekkel aki szinte még semmit sem tud a világról és ez bosszant...



2020. márc. 14. 10:21
 1/4 A kérdező kommentje:

*Késztetést

Bocsánat az esetleges helyesírási hibák miatt

2020. márc. 14. 10:28
 2/4 anonim ***** válasza:

Oké, azzal kezdem, hogy én 45 vagyok, 110 kiló, 190 cm magas, és édesanyám a mai napig elmondja minden nap, hogy vegyél sapkát, mosd meg a kezed, mosd meg az almát, edd meg a főzeléket, stb. Ennek én nagyon örülök, mert azt jelzi, hogy van édesanyám. Te is légy hálás a sorsnak ezért.

A kérdésedre: a dühöt a belső feszültség okozza, főleg amit nem tud az ember levezetni. De le lehet vezetni. Nem kell senkit bántani, hanem menj el futni, vagy bicajozni, esetleg apríts fát. De nem ám úgy ímmel-ámmal. Futás 10 km, bicaj 20 km, favágás 3-4 órahossza. ha ezt megcsinálod heti 4x-5x garantálom, hogy cseppet sem leszel dühös. Olyan nyugodt és békés leszel, mint a tök. És a szorongásod, pánik is elmúlik. Bár ahhoz kell vagy 2 hónap. Hajrá!

2020. márc. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Legelőször is kérdéseim lennének, hogy jobban képben legyek:

1. Azt, hogy pánik-beteg lennél, azt az orvos (pszichológus) diagnosztizálta, vagy Te magad tartod annak?

2. Általában... a düh érzése olyankor uralkodik el rajtad, amikor tehetetlennek érzed magad egy-egy történés befolyásolása kapcsán? Az bosszant, hogy képtelen vagy uralnod pl. egy vitás helyzetet? Hogy nincs semmi hatalmad a rokonaid, s úgy általában is más emberek felett?

3. Az általad említett két rokonoddal (anyukád és nagyi) laksz egy lakásban összesen?

4. Mit jelent az, hogy pénzügyileg nem állnak jól? Nincs elég jövedelem és/vagy nyugdíj?

5. Ők mondták, hogy segíts rajtuk, mert nem tudnak eltartani, vagy Te ajánlottad fel iskola helyett?

Egyelőre ennyi.


Az ERŐ legyen Veled!

2020. márc. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. Pszichológus állapította meg. Voltam a Rókus kórházban pszichiáternél is emiatt


2. Hát fogjuk rá. Igazából amikor veszekedés van akkor azért mert

tehetetlennek érzem magam.


3.Igen. A telken van még egy lakás ott pedig a nagybátyám él de vele nincs semmi baj. Mindig jól el vagyunk


4,5Anyum nem keres túl sokat mamának pedig papa halála óta nem túl sok a nyugdíja. Apám is rossz helyzetben van ezért már ő sem fizetett ezért inkább dolgozni küldtek mert sok pénz kiesett

2020. márc. 16. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!