Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochondria ellen mit tegyek?...

Hipochondria ellen mit tegyek? Kétségbe vagyok esve

Figyelt kérdés

Sziasztok, a helyzet az hogy nagyon hipochonder vagyok, állandóan figyelem a testem, mostmár kb 2 percenként hogy nem észlelek-e gyanúsat. Sajnos körülöttem mindenkit kiborítok, másfél hetente járok magánorvoshoz, röntgenre, ultrahangra, szűrésekre stb.

A leletek teljesen negatívak viszont gyomoridegem van állandóan mert az van eszembe, hogy mi van ha pont a vizsgálat után mondjuk egy két nappal lennék beteg, vagy jönne ki rajtam valami. Ennek egyébként mennyi az esélye? Mell ultrahangon voltam hétfőn a dr nő azt mondta hogy teljesen negatív az eredmény, ez mrennyi időre “szól”?

Mit tegyek hogy ne legyek hipochonder?


2020. márc. 18. 06:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Tájékozódj hiteles forrásból. Ne a közösségi médiából, és még véletlenül se az Indexről, RTL Klubról, sőt egy időre vágd is el teljesen a közösségi médiát. Mondom ezt úgy, hogy én vagyok az egyik leginkább szkeptikus a kormánnyal, és a féldiktatúrájával, de nem kell a hiszti, és a pánik, amikor ez a két médium kelt.
2020. márc. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Agyturkászhoz menj ne pedig a szürésre.
2020. márc. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nem a koronavírusra gondoltam, ami nálam érdekes egyébként hogy nem a járványoktól félek, sőt nem is az infarktustól és társaitól hanem konkrétan a daganatos megbetegedésktől.
2020. márc. 18. 07:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Pszichiater.
2020. márc. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En is hipochonder vagyok, szóval megértem, hogy mit érzel, mi nem tudunk racionálisan gondolkodni ezzel kapcsolatban, de ez mar nagyon súlyos állapot, pszichológust keress fell mindenképp.
2020. márc. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!